bugün

bir türlü anlam veremedğim olaylardandır.
bir erkeğin sorunsalıdır. daha doğrusu bilgisiz bir erkek sorunsalıdır.
her bi haltın sonucunu adet dönemine yoran kızın ilgi çekme arayışıdır.
biz anadan böyle gördük psikolojisinin getirisi olması muhtemel sorunsal.
eğer sevgili açık sözlü ve çıkmaya başladığında, adet döneminde asabi olduğunu söylediyse sorun kalmamıştır. alttan alıvermek gerekir birkaç gün zaten...
her bulusmada 3 tabak kunefe yedirerek siniri alinabilicek sevgilidir. ha kunefe sevmiyorsa, sam baba, profiterol, crem brule falanda olur.
kabullenmesi zor olsada, insana illallah dedirtir. en ufak bir şeye sinir patlaması yaşanır, yakın birileri ile küsülür, ciddi kavgalar bile ortaya çıkabilir. yapılacak şey, uzaklaşmak.
çevredekiler için çok kötü bir durum olarak görülse de yaşayan için çok daha kötü bir durumdur.

siz ister misiniz her bir şeye sinirlenmek hatta salak saçma nedenlerle ağlamak? ama elinizde olmuyor işte.

lüften bu dönemdeki arkadaşları anlamaya çalışalım, alttan alalım. o dönemde ruh sağlının yerinde olmadığını, hormanların alt üst olduğunu hatırlayalım.
genc kizlarin, kadinlara oranla bas etmekte zorlandigi durumdur. daha dogrusu konuyla bir kac yildir tanisik olan gencler, kontrolu hemen saglayamazlar. yahut siniri teskin etmekte kullanilan yontemleri henuz kesfedememislerdir.
regl doneminde oldugunu bildiginiz sevgilinize, cicek yerine cikolata ve papatya cayiyla gitmenizi tavsiye ediyorum ey turk genci. ise yariyinca ,gelin elimi opun.ha gelirken o cikolatadan da getirin ,gebertmiyim.

siz bide menapoza girmis kadin sorunsalini bilseniz dilinizi yutar, o kizlari bas taci ederdiniz, kacisi yok, hayatin her doneminde yaninizdaki kadin bir seylere atar yapacak.
Erkekleri bıktıran sorunsal.ne desen suc ne desen trip bi haller küfürü bas git diyor şeytan.
senin çükün kanasa ne yapardın? sorusunu aklıma getirdi. ben anlayışla karşılıyorum böyle düşününce.
ben bilmem arkadaş bana sormayın, ben erkeğim.
(bkz: acısa da öldürmez)
-sen nasil bikbik de bikbik yaparsin ya inanamiyorum sana yeter ya biktim artik ya bikbik...

+regl mi oldun?

-sana ne???!!!

+tamam.

Bunu yapamayan gayler var.
-bu aralar sinirliyim.
-anla beni.
-sen beni önemsemiyorsun.
-siz erkekleri anlamak çok zor. (sanki sizi anlamak kolay amk)

-nasılsın aşkım
+sen bana bunu nasıl dersin ! (gibi saçmalıklar)
bu dönemi onlardan ağır erkekler geçiriyor amk olan bize oluyor sefasını onlar sürüyor adaleti **** .
bu gibi şeylerle her ay ömrünüzden biraz biraz törpülerler. Ne sanıyordunuz önce erkekler tabi ölecek.
O agriyi kim cekse sinirli olur. Kolaydi sanki o kadar fizyolojik olay karsisinda sakin kalabilmek. Acidan iki buklum kalirsiniz da agri kesici icmezsiniz ya sirf kesilmesin adetiniz diye zor iste. Bi yandan tatli krizi gelir bi yandan sivilce basar karin bel agrisi zaten hat safhada. Yazarken bile sinirleniyor insan.