bugün

Gerçek hayat dergisi'nin şam merkezli islam dünyası muhabiridir. islam bölgelerinden yaptığı söyleşiler ile tanınmaktadır.
Aynı zamanda cennete otostop ve söz direnişçilerde adlı kitapların yazarıdır. kitaplarında gerçek hayatta ki görevi vesilesiyle edindiği birikimlerini paylaşmakatadır.
islam coğrafyası günleri nin sonuncusunda şamil basayev ve çeçenistan ı anlatmış ve bizlerde kendisine karşı pek güzel bir muhabbet bırakmış ağabeyimizdir.

geç tanımışız ama olsun, bundan sonra takipçisiyiz. yüreğiyle, aşkıyla, ümmet olma şuuruylaa ve ümmet için göstermiş olduğu çabalarıyla bizler için yeni bir ışık yakmıştır. kendisinden allah razı olsun.

samsun çarşambalı olması da muhabbetimi katbekat artırdı**.
suriye'de kaybolan türk gazeteci...

dünya ayağa kalktı, bizde kimsenin haberi yok!
esadın istihbarat örgütlerinin eline geçmemiş olmasını temenni ediyorum. ne kadar kötü olabilir ki? diye düşünüldüğünde akla gelmeyecek kadar kötü.

allah yardımcısı olsun.
16 temmuz gençlik hareketi liderlerindendir. olaylar başlamadan önce suriye'de yaşıyordu. orada iyi tanınıyor. sonra türkiye'ye dönüp esed karşıtı kampanyanın başını çekti.

hangi cesaretle gittiyse tekrar gitmiş ve kayıp. iyi olmasını diliyoruz...
suriye'den, kendisinin ve hamit coskun'un gittikleri gibi dönmelerini temennilerimiz arasina aldigimiz gazeteci, güzel insan, kiymetli insan..
adem özköse gazeteciden çok bir mücahiddir. hangi cesartle gitmişse tavırları saçmalamaktan öteye gidemez. adem özköse patani'ye gitti, veziristan'a gitti. dün ırak'ta idi. bugün suriye'de. mavi marmarada'ki tavrını iyi izleyin, öğrenin demek isterim. bugün kenan çamuroğlu gibi insan müsveddeleri ve onun yancıları adem özköse'yi tanımadığı halde ahkam kesiyor. siz adem özköse'nin derdini biliyor musunuz? ne için oralara gittiğini biliyor musunuz da hakkında atıp tutuyorsunuz?
inşallah bu gün hayırlı haberlerini alacağımız ağabeyim. duaları kuşanalım bu gece!
henüz kendisinden hiçbir haber alınamamış müslüman gazeteci...
On gündür ısrarla, umutla, duayla beklenendir.

sen, azabı gördüklerinde zalimlerin: "acaba dönecek bir yol var mıdır?" dediklerini görürsün. [şura, 44]
bir aydir haber alinamayan gazetecidir. malesef artik haber bultenlerinde isimleri bile gecmiyor...
hamit coskun'la birlikte sag saglim evlerine gelmelerini bekliyoruz..
allah yardimcilari olsun...

http://www.haber7.com/hab...ayati-nicin-tehlikede.php
http://www.on5yirmi5.com/genc/video.aspx?c=87366
http://www.youtube.com/watch?v=beP9ivc_JmM

hala dönememiş gazeteci.
an itibariyle yurda dönüş yapmış, suriye'de esir tutulan gazetecidir.
insaniyetiyle ilgili en ufak bir bilgim olmamakla birlikte, kalbini yarıp da bakmadığımıza göre... cümleyi bitiremedim yalnız.
söz direnişçilerde ve cennete otostop kitaplarını okumuş bulunduğum ağabey. iki kitap da çok faydalı oldu benim için. bazı soru işaretleriyle birlikte. malezya'da bir tebliğ okulunun varlığından bile haberdar olmak güzeldi.
ayrıca 16 temmuz gençlik hareketindeki gençlerin kızlı-erkekli dünyayı kurtarmalarında onun suçu olmayabilir diye düşünüyorum.
suriye muhalefetine karşı propaganda yapanları abd emperyalizmiyle aynı noktada olmakla itham etmiş "zavallı".
https://twitter.com/ademozkose
Ramazan ramazan slogan atışına kurban olunası insandır.
Kaçırıldıktan sonra daha popüler olmuş muhafazakar gazeteci-yazar.
suriyede ki esaretten kurtulduktan sonra türkiyeyi gezip konferanslar vermiş,gittiği şehirlerde verdiği konferanslarda(buraya geldiğinde bende bizzat bulundum ama bir türlü soru sorma fırsatını bulamadım)''esed böyle kötü,şebbihalar böyle zalim,esed'e karşı böyle isyan başladı şöyle isyan başladı'' diye ballandıra ballandıra anlatan,ülkede ki beşar karşıtı propagandanın başını çeken,suriye'den,ortadoğu'dan bihaber muhafazakar gençlerin de bu anlamda beyinlerini yıkayan ağabeyimiz.

bende hafız ve beşar esed'e olan kinimi,nefretimi vs vurgulayıp,burdan kendisine birkaç soru sormak istiyorum:

-suriye'nin şuan içinde bulunduğu kaos,esed yönetiminden daha mı iyi?
-türkiye'de kur'an kursları,medreseler yasak iken suriye'de serbest değilmiydi?(serbest olmasını bırak çok büyük alimler yetişmedi mi?)
-türkiye'de karma eğitim varken,başörtülü kızlar üniversiteye alınmaz iken suriye'de durum böylemiydi?
-suriyenin içinde bulunduğu bu durum siyonistlerin,emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmedimi?
-suriyenin bu durumda olmasına en çok sevinenler yine siyonistler değilmi?
-türkiye'de dindarlara bu kadar zulm edilirken kendisi bu kadar cüretkar,cesur davranabildi mi?
-herhangi bir ülkede din gayet güzel yaşanıyorken devlete karşı isyan edenler baği-bağy durumuna düşmezlermi?
-daha geçenlerde program çekimleri için suriyeye gidip çatışmanın ortasında çekim yapıp yaralanmak nasıl bir hırstır?
-suriyenin bugunkü durumununda,ölen o kadar insanda hiç kendi vebali olduğunu düşünüyormu?

not1:bu soruları facebook'dan sorduğumda cevap vermedi,twitter da engelledi.
not2:dindarlığı,mücahidliği konusunda kesinlike hiçbir itirazım yok.fakat suriye konusunda bu kadar düşüncesiz olması zoruma gidiyor.
edit3:eksi oy veren arkadaşlar mesaj atarsa tartışabiliriz.
samimi insan, güzel müslüman, fedakar gazeteci - yazar insandır.

bir takım insanlar tuttukları köşebaşlarından her an taraf değiştirmek üzere faydalanmak için kalemşörlük yapadursun; Korumalarla, zırhlı arabalarla nişantaşı yazarları boy gösteredursun; adem özköse'nin arabası bile yoktur.

gençlere faydalı olabilmek için gayret gösteren, vefakar insan bu ülkenin 90'lı yıllarının işkencehanelerine de uğramış, hapishanelerini de görmüştür.

Dünya müslümanlarını en uç noktalarda, tehlikeli ücralarda tanımış, izlemiş, görüp göstermiştir. Suriye krizi patlak verdiğinde halihazırda suriye'de ikamet eden bir insan olduğu için durumu en iyi bilen kişilerden biri olarak bu konudaki tutumlarını yanlış değerlendirmeden önce, yazdıklarını okumak lazım derim.
ankara patlamasından sonra erdoğanın kellesini istiyorlar türkiyeyi ele alabilmek için en büyük engel olarak erdoğan'ı görüyorlar demiştir. önce bir hassiktir çekiyorum ve sonra diyorum ki ulan erdoğan kim. erdoğan olmasa memleketimiz ele mi alacaklar vatan mefhumundan bi haber islamcı. inşallah aynı acılarla sen de sınanırsın. bakalım ondan sonra böyle diyebiliyor musun.

bu arada muhaberatın elinde kalmıştı bir ara o da dümenike gibi geldi bana hep nedense.
Paylaşımlarının ekserisi yalan ve iftiradan oluşan biri.