bugün

canina yandigimin ulkesinde; okuyana, okumaya calisana verilen degeri gostermistir..

bence kyk daki yurtlarin %60-70i her turlu denetim vs den uzak..

mesala zamaninda benim kaldigim yurt...
http://tv.sozcu.com.tr/20...in-yurduna-yerlestirdiler
içim parçalandı.
Allah rahmet eylesin. Bi ihmal ugruna gencecik fidanlar hayatinin baharinda ebediyete yol aldilar.
beşeri müesseseleri azıcık ihmal büyük felaketler getirir sözüne münhasır acı bir olay vaka zuhretmiştir.
yine bir dizi ihmalkarlık sonrası 11 i öğrenci 12 kişinin feci şekilde can vermesiyle son bulmuş olay. Binanın yangın merdivenlerinin kilitli olduğu ortaya çıkarken belediye başkanı denetimle ilgili sorularda terslenmiş bir de. şöyle buyurmuş amcamız:

"Binanın içerisi hem ahşabın tabana döşenmesi hem duvarlara döşenmesi, bunun vernikle kaplanması, yine sentetik malzeme halılarla kaplanması yangının hızla büyümesine sebebiyet veriyor ve yangın merdivenini çocuklar açamayınca bu büyük facia oluyor. Çocuklar ya panikten açamadı ya da muhtemelen kilitli. Yangının elektrik kontağından çıktığı ihtimali ilk edindiğimiz izlenim.

22 de yaralı var son durumda. suçlular katil statüsünde cezasını çeksin, mübbet yerler umarım. yazık o çocuklara ve acılı ailelerine...
Yıl 2008..
Yer Konya..
Özel bir Kuran kursu yurdunda gaz sıkışması nedeniyle patlama oluyor. 18 kişi hayatını kaybediyor.
Tek bir veli şikayetçi olmuyor. Kader denilerek sineye çekiliyor.
8 yıldır süren davada cezaevinde bir kişi bile yok. Sorumlular aramızda.
Diyorlar ki ateş düştüğü yeri yakıyor. Ateşin düştüğü yerdeki velilerden tek biri şikayetçi olmuyorsa üzüldüklerini kim bana ispat edebilir. Kendi evladına üzülmeyen bir anne baba için ben neden üzüleyim?
Zaman; şimdiki zaman!
Yer Adana..
Bedenleri tanınmaz hale gelerek can veren bu yavrucakların vebali kimin boynunda?
Süleymancılar (dini tarikat)'a ait olan bu ve buna benzer özel yurtları denetleyen bir devlet mekanizması var mı? Şayet var ise sorumlular kim-ceza alacaklar mı?
Şimdi milletin önüne çıkıp ciğerimiz yandı, sorumluları cezalandıracağız diyen devlet erkanına bakmayın siz.
1) Bir insanın ciğerinin yanması için ciğerinin para ediyor olması lazım.
2) "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz." sözünden yola çıkarak Konya'da yaşanan olayda aldıkları tavra ve o olayın akıbetine bakarım.
Gönül ister ki bu son olsun fakat olmayacak biliyorum-biliyorsunuz!