bugün

artık çalışan diyemeyeceğim onlara, çünkü almadığınızda sizi tehdit edermişçesine yanınızda yürüyüp laftan anlamayanlardır bunlar..

ihtiyaç yok dersin güzel ablanın hatrı için der bozuk yok dersin bozarım der ablan benim kuzenim dersin o zaman kuzenin ölsün der.
orosbu çocuğu.

hiç konuşma diyorlar onlarla ama yanıma geldiklerinde onları hayvan yerine koymak istemiyorum, durumu izah ediyorum anlar belki gider diyorum ama hayır.. üstüne küfür ve beddua yiyorum çoğu zaman.

hepsini geri çevirmiyorum elbet. ama 2 gün üst üste de karınca duası alınmaz ki.
yazdıklarım beni ikileme soktu ve yanlış anlaşılabilirim ama durumu anlatmak istedim. nereden geliyorlar bunlar, neden her gün sokaklarda durmadan birilerine satış yapmak yerine birilerini rahatsız ediyorlar bilmiyorum.. öğrenemedim.
kara kuru eciş bücüş cono çocuklarıdır aslında bu dilenciler. insanın halinden anlamazlar hiç. yüzlerine bile bakılmaması gerekir bunların. çünkü dilenci olmalarının yanında büyük de bir bölümü hırsızdır.* ayrıca bunlar öyle tek başlarına da takılmazlar öyle ha. anaları da yakınlarındadır mutlaka. kucaklarında bir de küçücük bebeyle geliverirler aniden. böyle bir çocuk yanınıza yaklaşırsa hüç muhattab olmayıp transit geçmek en iyisidir. hızlı hızlı yürüyüp geçin yanından. ha ceplere de dikkat edin mutlaka.
son zamanlarda özellikle özal ve süleyman demirel kısımlarında coşmuş sayıdır. grup halinde dolaşırlar kimi yolun karşısında bekler biri sizin yanınızda yürüyüp para isterken diğeri karşıdan takip eder. korkutur bunlar vesselam, kız kızaysanız veya tek başına iseniz daha da fena olabilir.
benim de başka bir taktiğim var şimdi, oyalıyorum. "param yok bak biz de öğrenciyiz." yerine "senin evin nerde? neden çalışıyorsun? annen ne iş yapıyor? bu yaşta nasıl izin veriyor? hadi bana evini göster gidelim annenle konuşalım." tarzı saçma sorular soruyorum. çocuk bunlar zaten daha, bir süre sonra sıkılıp gidiyorlar. daha bunun yüzünden başıma iş gelmiş değil ama bakalım, hayırlısı diyoruz. *
şöyle bir sebebi de var sanki;

(#10497664)
bunun tek nedeni aytaç durak'tır. sen o metroyu oradan geçirirsen böyle olur.