bugün

avrupalılardan ayrıldığımız diğer bir noktadır ki kesinlikle haklıyızdır. öyle şakalar var ki, insanı rezil ediyor sonrada "eki eki kamera şakasıydı" falan. laayynn!!! adamın belki kendi hayatında bir ağırlığı var, bir karizması var amacın ne senin şakayı bu kadar abartmakla. gerçi adamın biri şakacı televizyoncuyu sağlam bir benzetmişti günün birinde ama tabi bir kişiyle kalınmamalı herkes üzerine düşeni yapmalıdır. eşin dostun gözü önünde göz göre göre yerin dibine sokulmaya kimsenin hakkı yoktur.
(bkz: kamera şakası gibi filmler)
......
...
-yok valla abi ben burda da çalışmıyorum zaten. bilmiyorum yani gerçekten ya!
+kamera şakasııı! seni şakaladık biz kardeşim. hehehe nasıl da korktu ya..şakalandın!
-gerçekten mi?
+evet evet kameraya el salla hadi!
-hangi kamera?
+ahan da şurdaki!
-hah.. o kamera senin g.tüne girsin!
+...nasıl?
-şaka lan şaka..lavuk!
Avrupadaki ve amerikadaki çoğu şakalar gerçekten yapılmaz. Oyuncular ile çekilir. Bunun sebebi hukuk sisteminin sağlam olması dolayısıyla olası şakazedelerin yapımcılardan alacakları tazminattır. Hiç bir yapımcı bunu üstlenmek istemez.
Mustafa karadeniz isimli şakacı samsunda bir mercedesi boyamış içindeki mafyamsı eleman eşşek sudan gelinceye kadar dövmüştü. bak bak ne var orda deyince adam daha da sinirlenip daha fazla dövmüştü.
Mustafa olayın sonunda abi uzun zamandır böyle dayak yememiştim, teşekkür ederim demişti.

https://www.youtube.com/watch?v=ALQ0ubyWO1o