bugün

nickini çok beğendiğim 7.nesil bir yazar, hoşgelmiş, uludağ sözlüğe selam vermiş bir arkadaş..
ben uludağ sözlüğün taksim şubesi olarak cevap veriyorum : sana da merhaba nicki eğlenceli yazar..

bu arada demeden edemicem, kimseye hoşgeldin, merhaba deme alışkanlığım yoktur. insanlar tuhaftır, sonradan yanılırsınız, hayrete düşersiniz..
bu arkadaşın kimseyi hayal kırıklığına uğratmaması dileğiyle **

ve o olmazsa olmaz cümle : koşuştursun efenim sözlükte **
"ben sana yazar olamazsın demedim, adam olamazsın dedim" **
sözlüğe merhaba demiş yedinci nesil yazarımız. * ayrıca nickiyle de pek hoşgelmiş efenim.
(bkz: buralar entry dolacak ona göre)

ben sana yazarlık yapma demiyorum hobi olarak yine yap
aferin arkadas iyi düşünmüşsün sözünün layıkidir. "lakin sözlüğün de,hep adam olmayanlar da bizi buluyor, dedirtmeyen cinsindendir.
nick'inden dolayı alçakgönüllü olduğunu düşündüğüm yazardır.hoşgelmiştir.
sağduyu sahibi yazarlardan biri, tebrik edilmelidir.

(bkz: #7584748)
alkışlık entrylerin yazarı.

(bkz: #7872927)
(#7915891) kendisiyle beraber birçok kişiyi yakışıklı bulmasıyla ilgili açıklamış olduğu entry ile aklımda bazı soru işaretleri uyandırdı. ama olur tabi neden olmasın...
nikinin doğruluğunu kanıtlamış yazardır. adam olamamış, yazmakla kendini teselli etmektedir. bedelli askerliğe sıcak bakma fikri kendisinden tiksinmeme sebep olmuştur. her düşünceye saygı duyulur ancak, şehide saygısızlıha tahammül edilemez.

saygıdeğer(!) yazarımsımız, bedelli askerlik vesilesiyle; kimileri askerlik yaparken, kimileri de parası ile orduya top, tüfek alımına destek olabilir şeklinde ortaya fikrini sunmuştur. askerliğini yapmış olduğu dönemde, hiç olgunlaşmadığını, bilakis sürekli olarak küfür yediğini ve bulaşık yıkadığını söylemektedir. neden bunlara maruz kaldığı ayrı bir tartışma konusudur ki, nikine bakarsak biraz fikir sahibi olabiliriz.

gelelim tepki gösterdiğimiz bölüme: türk silahlı kuvvetler veya bu devlet senin veya başka birinin vereceği üç kuruşa mı muhtaç? bu memleket için yıllardır kan döken şehitlerin, gazilerin kanının parasını da böyle mi ödeyeceksin? topmuş, tüfekmiş... top,tüfek lazım değil bu memlekete. hele senin vereceğin üç kuruş kimseye lazım değil.

tanım : paranın satın alamayacağı şeylerin de olduğu hatırlatılması gereken yazardır.
nikinin doğruluğunu kanıtlamaya devam edecek olan, tsk mensubu bir yazardır aynı zamanda. ama türkiye cumhuriyeti yasaları ile güvence altına alınmış teminatlara saygılıdır. şehitlere ise herkesten daha çok saygılıdır ve üzüntü duymaktadır. çünkü çevresi ve babası dahil bir çok kişi bu mücadeleden yeterince etkilenmiş olan bir yazardır. ama tabi ki herkes her fikri kaldırabilecek nitelikte, yeterlilikte ve eğitim seviyesinde değildir.
ilgili entry yazım dikkatli okunduğunda bedelli askerliği övdüğüm değil saygı duyduğum ve şehitlere en ufak bir saygısızlık yapmadığım anlaşılacaktır. he ama sen şehit varken sen bedelli askerlikten bahsedemezsin dersen, öncelikle bu dileğini genel kurmay başkanlığına belirtmelisin.

küfür hususuna gelirsek, birliğimizde kim küfür yediyse hepimiz yedik saydık. hepimiz er ve hepimiz aynı birliğin eriydik. şahıs üzerine değil hakaretler topluluğa yapılır. tatbikatlar başarısızlık ile biterse herkes toplanır ve en ağır küfürleri işitir. bu iş böyle yürür. nerede, ne kadar süre ile askerlik yaparak ve bu pratiği yaşayarak ilgili yorumlar yapılır, merak edilmektedir. ben şahsıma tek bir laf yemedim. sadece uyarı aldım. ilgili durum da dışarıdan yemek yemeğe çalışmamız ve birlik yemeğini beğenmemekti.

ps: dilersem bedelli yapabilirdim ama yapmadım. bu da nasıl bir insan ve karakter olduğum ile ilgili ayrı bir husustur.

(bkz: sakin ol şampiyon)
(#7984776) al sana bir klavye abisi daha.
yahu arkadaş, dağ başı mı bura sen adamı çalışma ofisine davet ediyorsun? neymiş efendim tek geleceğini temin ediyormuşsun falan filan.

şu cebindeki kartıda reklam unsuru yapıp durma artık yahu. tamam anladık askeri personel kartın varmış da bize ne, kime ne yani. söylemesen olmaz mı yani?

tanım: herkese bilgisiz cahil yaftalaması yapan yazardır. ağzından çıkanı önce ölçüp tartıp, sonradan ortaya atmasını tavsiye ettiğim yazar.
etnik unsurlara ve insanlara küfür edenlere saygı duy(ma)yan bir yazardır. illa ki klavye abisi olduğunu düşünenler olacaktır. TSK reklam unsuru yapılamayacak kadar kıymetlidir.
tehdit unsuru içeren öğe ve mesajlar bana yakışmadı ancak insanlara sürekli küfrü prensip edinmiş insanlara karşı insanın sabrı bazen taşmaktadır.
yoksa kimseyi tehdit etmenin peşinde değilim ancak etnik unsurlar ayrılmaksızın herkes türkiye için mücadele etmekte ve emek dökmektedir. bunu anlamayarak küfürbaz yorumlar yapmanın alemi yoktur. ayrıca insanların hatalarını aramak ve onları tek tek insanlara sunmaya gayret etmek nasıl bir düşüncedir bilemeyen yazar.
an itibariyle çaylak olduğu için muhtemelen bu entry'si görünmeyecek olan, sözlüğü özellikle çaylak olmasından dolayı değil "ırkçı" tutum ve başlıklardan ötürü hissettiği rahatsızlık nedeniyle geçici olarak terkeden yazardır.
(#8246051) takdir ettiğim yazardır kendileri.
Nicki de insanı düşünmeye iter.
Görüşlerini paylaştığım yazar.*