bugün

Çomar bile hafif kalıyor bildiğin sığır. Ulan her tarafa levha koymuşlar içmeyin diye kırmızı çizgi çizip aha burayı geç sana otutmalı küllüklü bölge yaptık demiş adamlar hala ısrarla orada içmenin nedeni nedir allah aşkına?

Bu kadar mı cahil cühela adamlarsınız? Adamlar bilgisayara otomatik kayıt koymuş 5 dk da bir lütfen kırmızı alan dışında sigara için diyor o bile fayda etmiyor.
O an ki stresten paketi komple yakabilir. Haklıdır gitmeyin adamın üstüne.
Belki bir umut yaşamasını dilediği birine müdahale yapılıyordur...anlayamazsınız.
Aynen bir umut sevdiğine müdahele ediliyordur. O yüzden yanındaki sığırlarla güle oynaya sohbet muhabbet eder. Hasta yakınlarından çok ziyarete gelen kekolar bunlar.
o an yapabileceği en doğru şeyi yapan insandır. şoparlar, çomarlar sığırlar dangozlar ve bebeler anlayamaz... saydıklarımdan sana uygun olanı seç.
mola veren acil doktoru da olabilir.
Acılıdır, kaygılıdır, üzgündür, asabı bozuktur.
Elleşmeyin...
acil sigara içmesi gereken insandır.

kaygılıdır,salça olmayın adama.
Adam endişeden ne yaptığının farkında bile değildir çoğu zaman.

Hele içerideki annesi yada babası ise. Yaşamayanlar böyle kuralcı kesilir milletin başına. ilişmeyin doktor kendi haline bırakın dedi.
Sigara içmesin diyen yok ki! içsin nerede zıkkımlanacaksa zıkkımlansın adamlar yer yapmış orada içsin! iki adım yürüyecek ama yok akıl edemiyor çünkü çomar! Eğitimsiz cahil!

Doktor da içiyor ama gidiyor o belirlenen alanda içiyor. Öküz değil.

Günde 1 paket sigara içiyorum.

Ek: la keko 33 yaşına geldim. Neyi yaşamamışım. Sen kendi ananı babanı düşünüyorsan endişeleniyorsan orada nefes alamayan nefes darlığı problemi olan çocuklar var. Az insan olda ileride iç.
Bahaneleri alalım...

+ Sigara içerek yakınını geri getirmeye çalışıyordur. Ehe.

Aynısını otobüs durağında yapıyorum otobüs gelmeyince otobüsü getirmek için sigara yakıyorum. Ve evet o otobüs geliyor.
Kapalı alanda içilmez dediniz içmedik, çocuk parklarında da içmiyorum. Bırakın geri kalan her yerde içelim olum.
için amk için! Hatta süreyya paşa daki göğüs hastalıkları hastanesine gidip onun kapısının önünde için.

Herşeyi bırak ben bunu o hastanenin balkonunda yapan adam gördüm. Hasta refakatçısı güya adam göğüs hastalıkları hastanesinin balkonunda sigara içiyor deli gibi. içeride yatan adamlar oksijen tüpüyle nefes alıyor ama bizim amca çok üzgün o yüzden yakmış bir sigara tellendiriyor.

Bu amk sigarasını 15 yıldır içiyorum ama bu derece anlamlar yükleyen "üzülmüştür ondan içiyordur - ay çok mutludur ondan içiyordur" kafalarını anlayamadım. Özetle zaten her halükarda içiyoruz bu boku. Bari hastanede sana gösterilen alanda iç bu kadar zor mu yani?
Acısını sigaranın külüne, düşüncelerini dumanına bırakmış insandır.