bugün

başıma gelen hasta hasta beni yarmış olayların başında gelen trajikomik olaydır. gece gece kalbim sıkışmış hani bildiğiniz kalp krizi geçiriyorum hastaneye gittik diyalog aynen şu:

-kimliğiniz lütfen.
-hanfendi acilden numara alacaksak öleyim ben o zaman kalp hastasıyım giderim şuracıkta.
-sadece siz acil değilsiniz bakın sıradaki kişilere hepsinin durumu acil.
-kardeşim acilse niye sırada bekliyor bu insanlar.
-hanfendi kimliğiniz.
-yürü git ya ben özele giderim öleceğime para veririm de adam gibi tedavi olurum.

efendim acile girdiğiniz zaman adamlar hmm evet diyorlar yarın bir kalp doktoruna görünün bizim alanımız değil diyorlar. deyim yerindeyse sik gibi kalıyorsun hem de öyle böyle değil.
(bkz: yeşil oda)
(bkz: ülkenin geri kalmış olduğunu anlama yolları)
Kemoterapi görecek hastaların sıra beklediğine, hastanede tedavi görmesi gereken kanser hastalarına 3 ay sonrasına yatak ve gün verildiğine şahit olmuş biri olarak maalesef bu duruma hiç şaşırmadım.Dua edin ve ciddi bir hastalığa yakalanmayın bu memlekette.
aciliyeti unutturan durumdur.

--spoiler--
- hepimizin durumu acil kardeşim.
--spoiler--
lanet olsun. bir de hastahane olması ndeniyle acayip bi B vitamini kokusu olur. o kokuyla o sinir birleşir ve bam! sıçarsın. (bkz: türkiye şartları)
dostumun değil düşmanımın bile başına gelmemesini istemediğim bir olaydır.
klima da bazen bozuktur. hatta öyle bozuktur ki penisiline alerjiniz olduğundan dolayı nefes borunuzun ve küçük dilinizin şişmesini bile 'sıcak havadana yorarlar' . sonuç : reanimasyonda uyanmaktır.

edit: ulan tüh ne güzel gidiyodum başka alemlere kim ayıktırdı bu malları ya.
edit2: aaa bak dur lan ben hiç penisilinle kendimi öldürmeyi düşünmemiştim. aaa harbi iyi fikir. ee penisilini nerden bulacam lan.
sağlık alanında yapılan devrimlerin kanıtıdır.
bir de tansiyonu ve nabızi ölçüp duruma göre "kırmızı şeridi takip edin " derler. dostum farkında mısın acil servise gelecek kadar hastayım. ateşim 40 derece. isterseniz Sudoku da çözelim kırmızı şeritte ilerlerken?
Adam grip oluyor acile. Elini ufacık kesiyor acile. En iyisi normale gitmek. Normalde bile daha az sıra oluyor.
Bura türkiye dün yaşadığım olay.ölsek kimsenin skinde değil.paran varsa gidersin özele seni havada kaparlar yoksa geber.
Sebebi acile müracaat edenlerin çoğunun aslında acillik bir durumunun olmaması.

Kakası eğri çıksa acile koşanlarla dolu acil.