bugün

insan halidir normaldir.
Liselilik doneminde başlar, buyuyunce geçer.
Ay ne ayıp.
hayat boyu sürebilir evin oğulları genelde eğer baba suskunsa iktidar mücadelesine girerler ve nefret, küslük, kavga ve belki de cinayetler olabilir. kardeş deyip hafife alınmamalı.
abi demek, yarın dayak yiyince döven adamın ağzını gözünü yamultacak destek demektir.

abi demek, babanızın arabasını çalıp vurunca azar işitmemeniz için ben vurdum diyebilen büyüğünüz var demektir.

abi demek, mutsuz olduğunuzda yada tehlikede olduğunuzda etrafınızda ki kartal gözleri demektir.

abi böyle birşeydir, nefret edenin abisi abi değildir demektir.
şakadan deniyorsa haklı duygudur. çevremde ki abiler pek bi karışıyor kız kardeşlerine.
fakat keşke benimde abim olsaydı da bende nefret etseydim detirebilecek bi eksiklik bendeki. değerini bilin.
hiç yaşamadığım, hiç de yaşamayacağımı tahmin ettiğim duygu tipi. (bkz: abi candır)
ne giyerse sana eskisini verirler. Onun uzaklaştığı kadar uzaklaşamazsın. O istediği yere gidip istediği saate gelir ama sen aşağıda çocuklar yukarı çıkınca eve gelmek zorundasındır. onun suçu değildir ama sevimli bir nefret yatar içinde.
sürekli sizi aşağılayan, bir boka benzetemeyen versiyonuyla karşı karşıya kalınca insan ister istemez nefret ediyor.
büyüyünce geçer. evet.
Abi bulmuşsunuz sevin birbirinizi. Olmayanlar da var burda.
Kardeşimin yaotığı. Aslında hak etmedim ama yapacak bir şey yok.
Abim yok ama olsa işe yarardı herhalde.
Kızlarda daha cok gorulebilicek olandır.
En azından bir duygu besliyorsunuz benim abim vefat etti. Keşke bende bi duygusunu tadsaydım. Hayırlısı.
velet benden nefret edemez o kadar netim yani.
küçükkenki geçicidirde.Büyüyünce olan kalıcıdır.Şimdi bu başlıkta abiden nefret edilirmi yea diyenleri görüyorum da dua edin benimki gibi bir abiniz yok.Abiden nefret edilmez tabi ama taa küçüklüğünüzden beri size sürekli kötülük yapan,kıskanan,sürekli anne babanız ve insanlar içinde küçük düşmeniz için uğraşan birisi varsa ve siz onun bu tüm kötülüklerine rağmen ona iyi davranıyorsanız bile bir süre sonra insanın içindeki sevgi yok oluyor.Herifi her gördüğünüzde siniriniz bozulur,öyleki yüzünü bile görmek istemezsiniz.Yıllar önce babamın dükkanına bi arkadaşı gelmişti. adam babamla sohbet ederken şöyle söylemişti;Kardeşi olan adamın düşmana ihtiyacı yoktur.Ozaman bu adam niye böyle diyor hiç öyle şey olurmu felan demiştim içimden.Şimdi ise adam ne kadar haklıymış bi bildiği varmış diyorum.
Sakın abiden kardeşten nefret edilir mi? demeyin bazen abi kardeş düşmandan beter oluyor.
Ailenin yaklaşım tarzı, kardeşlerin kaçıncı sırada olduğu, aradaki yaş farkı bu durumlarda etkili olabiliyor.
abi Çınar Ağacı gibidir. Meyvesi olmasa bile onun gölgesi yeter.
istanbul un abisi vardi nefret ettigim.
abim olsaydı keşke de nefret etseydim dememe sebep olan başlık. yok be etmezdim. keşke abim olsaydı.