bugün

yıllar yıllar evvel ortaokul dönemlerinde sıkça kullandığım cümledir. bununla ilgili bir anımı anlatayım bari.
okulun önünde okul kıyafetleriyle akşam otobüs bekliyorum. neyse geldi otobüs, millet biniyor falan sıra bana geldi, direk paso sordu şöför. bende, abi valla evde unuttum dedim. çift bilet basacaksın dedi. yok ki abi tek kalmış dedim. cık cık cık la havle vs dedi. ben nerden bileyim senin öğrenci olduğunu dedi. sence 50krş fark için bu kıyafeti giymiş olabilirmiyim? dedim. tamam uzatma geç dedi. bu da döyle bir anımdır.
ego'da sökmez.
ankarada ki arkadaşlar bilirler. öğrencilerin mutlaka paso alması gerekir yoksa otobüste ki şoför abiden dayağa varan şiddet görürler.
baktınız babacan bir şoför var koltukta kıvırmaya çalışırsınız durumu:

+abi valla paso evde yoksa basar mıyım öğrenci kartı?
-iyi hade geç ama bir daha ki sefere atarım ona göre!
+sağolasın abi, ellerin dert görmesin, kolay gelsin. iç ses: ulan i.melih ben senin dııdıdıdıdııdttttttttt... "

ankara otobüsleri şimdiler de hep böyle.
bursada sökmeyecek hareket. adam sizi git bul yolcuların birinden öyle bin diye yönlendirir içeri. bulabilirseniz ne ala.
"abi burda öğrenci değilim ben, pasom yok, tatil için geldim" diye kıvranarak söylenen beyaz yalanlar.