bugün

enkazdan çıkartılan soma işçisinin yürek dağlayan sözleri.

görsel
gece gece aglatandir. allah hepsine sabir versin. nasıl bir acı bu allahım.
bogazima yumruk gibi bir seyin oturmasina neden olan sozdur. elleriniz kara ama yurekleriniz tertemiz, en iyi dileklerim sizinle...
Sozun bittigi yer. Koca yurekli dost.
dostluğun bir cümlelik halidir.
yürekli insanın sarf ettiği cümle.

insanlıktan çıkmış gibi görünsek de insanlık hala ölmemiş.
http://www.59saniye.com/mahmut-cikti-mi/
Kendi canından çok başkasını düşünen bir insanın düşüncesidir.Senin ellerinden öperim ben abim senin alnından öperim ben abim senin gözlerinden öperim ben kardesim çok yaşa sen.
yüz dostu değil gerçek gönül arkadaş dostu olduğunu ispat etmiş madencidir.
yerin dibinden çıkmış ama umurunda değil. yüzündeki gözlerindeki tek şey endişe.
inşallah mahmut da çıkmıştır allahım.
anadolunun o yeri geldiğinde aslan kesilen ama yüreği yufka naif çocuklarının ağzından duyabileceğiniz cümledir. hepimizi insanlığımızdan utandırdınız bugün,ağlattınız. alın teri insanı temiz tutar sözünün cisimleşmiş halisiniz. birşey yazamıyorum çünkü anlatabilecek bir kelime yok şu an duygularımı.
işte adam gibi adam olmak budur. ölümden kurtulan bir maden işçisinin kalpten söylediği bir rica.
Yuzune gulup arkadan hancer saplayanlarin anlayamayacagi adamlik ornegidir. Kurtulduguna sevinemeyecek kadar arkadasini ve hamile karisini dusunebilecek delikanliliktadir.
bir ümit bekliyor işte insan...
Anadolu insanini kucumseyenlere en buyuk dersi yine anadolu insani mertligiyle vermistir... rabbim sabir, kolaylik versin...
bu insanlar çıksın, insanlığını kaybedenler girsin o yerin dibine. insanlık, adamlık öğrenmeli bazıları oradaki kardeşlerimizden.

ağlatan, iç burkan; dostluğun, arkadaşlığın, vicdanın zirve yaptığı düşünceyi ifade eden bir sözdür.
insan olma vasfına yakışır, erdemlerini ve yüreğini yitirmemiş, karartmamış, bozmamış, insan söylemi...
Sen de kurtul!
Mahmut da!
Eşi de!
Bebeği de!
Hepiniz kurtulun!!!
Yüreklerimize su serpin, güzel insanlar!!!
"bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyetindeki insanlara verilecek en acı cevaptır.
unutmaya başladığımız hatta içimizde bir yerlere gömdüğümüz hislerin; açığa çıkmasını sağlayan, düğüm düğüm olduğumuz feryattır.
tüm cümleleri bitiren cümledir.
allah hepimize bu duyarlılığı, bu farkındalığı nasip etsin.
belki o zaman birşeyler değişmeye başlar.
bir dostun, bir "insan"ın sözleridir.

kendi canından önce bir sedyeyi, kendi canından önce dostunun canını düşünebilen insan sözüdür.

ve hep o güzel insanlar, o güzel atlara binip gidiyorlar maalesef.
dostluğu, kardeşliği bellemiş, emekçi kardeşimizin dudaklarından dökülen söz öbeğidir.
dost kara günde belli olur sözünü tekrar tekrar akıllara getiren insanlık dersi.
sen kurtul, mahmut kurtulsun, evlen yuva kur senin de eşin çocukların olsun...

taner yıldız ölsün, yusuf yerkel ölsün, nagehan alçı, yiğit bulut, bilal erdoğan ölsün...

gebersinler ki sofrandan lokmanı, çoluğunun çocuğunun ilaç parasını çalamasınlar artık...

sen kurtul, mahmut da kurtulsun, memleket aydınlık günler görsün...
allah'ım, sen tüm temiz kalplileri, bizim gibi kirlenmiş insanlardan kurtarmak için mi yanına alıyorsun?

beni benden alan, utandıran, üzen, umutlandıran, sevindiren cümledir.

dostlar ne yazık ki; bizim dışımız temiz, onların içi!
gözlerimden oluk oluk yaş akmasına sebep olan cümle, biz bu kadar düşünceli bir milletiz. o kadra onurlu ki kurtulduğuna sevinmeyi bırak arkadaşını sonrasında da karısını doğacak çocuğunu düşünüyor.

yaşayın dışı kara içi tertemiz insanlar.
insanlık mevkiyle gelmez. Bir kez daha kanıtlanmıştır. Dualarımız sizinle.