bugün

zaten imralıda yattığı saray bizim evimizden daha konforlu olduğundan boş geçilmesi gereken gerçektir.
Dünya tarihinin en şatafatlı yaşayan itidir.
kendi evinde gibi zaten...
su götürmez gerçektir. inanamayanların kendisine "hapisteki insanın ev hapsinde olandan farkı nedir" sorusunu sorması ve önüne en az 10 maddelik bir liste çıkarması yeterli olacaktır.
peki diğer mahkumların,tutukların günahı ne ? hani eşitlik hani adalet ? dedirtecek durumdur.
şimdi bana kızacaksınız o nasıl bir özenti diye ama gerçekten ite özenir oldum bebek katiline bebek gibi bakıyorlar ne istiyorsa yapıyorlar ne istiyorsa alıyorlar bizim gördüklerimiz duyduklarımız medyaya yansıyan tarafları bunlar birde yansımayan taraflarında acaba neler vardır bilemiyorum eminim partiler bile düzenliyordur...Kim böle yaşamak istemez ki.
Bebek katiline saglanan sağlık ekipmanları turkiyedeki hastanelerin %90 ında yoktur. Devlet tiyatrolarinin kâr etmiyor diye özelleştirilmesi gerektiğini söyleyen başbakan devlete külfet oluşturan apo itinden ne kâr ettiğini aciklarsa çok memnun olurum. Gerci artık herkes anladı baskanlik için ülkeyi sattığını.

halkı salak yerine koymaya devam edenlerin halktan saklamaya çalıştığı gerçek.
iktidarin destegi sayesindedir.
(bkz: ekmek elden su gölden)

Hadi dağa dön, kurduğun köpekler ordusunun başına geç deseniz kabul eder mi şimdi? Etmez tabi, nerede bulacak bu rahatlığı, allahın dağlarında bokluk içinde yaşamak yerine tüm gün yan gelip yatmak, faydasız besili sığırlar gibi beslenmek varken...adamın osuruğu bile asit yağmuru olarak dönüyor bizlere...
bu tip haberler genelde mevcut hükumetin yaptığı antipropagandadır ,
doğru çıkmadığı zaman prim yapılan olaylardır.
hayır evdekinden daha rahat, daha güvenli bir adada, gemiler dahil 10milden fazla yaklaşamazken
deli mi siktiki eve geçsin,
bir defa evde olsa aşırı güvenlikten dikkat çeker,
dikkat çekmemek için güvenlik önlemini azaltsan adamı sikerler,
velhasılı ileride yanlış çıkabilecek konularda haksız olmamak için ispatı olmayan şeyleri yazmamak, konuşmamak en iyisi.
Asamayıp besleyenlerin serzenişi.
etrafında avukatlar ve medyadan oluşmuş bir çember, talimatlar, mektuplar, ülke yönetimine dair demeçler gırla giderken ev hapsinde olduğunu söylemek tamamen yanlıştır.

lüküs ve güven içinde kalantor bir ada sakini demek yerinde olacaktır.