bugün

peşin not:bu yazı trollük amaçlı yazılmamıştır, şimdiden ayar vermeye çalışacak sikkolar, fikir beyan etsin.. liseli ocak terkler gibi cevap verecek arkadaşlar, (bkz: orospu çocuğu apo) başlığına yazsın...

ev hapsi...
hapiste seks...
mit müsteşarlarıyla görüşme...
bakan arınç ve devlet erkanının yaptığı açıklamalar...

aha burya yazıyorum, bu ülke de bu adam meclise girmezse, ne isterseniz yaparım bakın görün sözlük bir yere kaçmıyor...
şehit haberleri, insanların canını sıkan başbakan söylemleri o bu, hiçbiri bu gerçeği örtpas etmeye yetmeyecek, daha düne kadar pkk, terörist denilen insanlar şu an mecliste, pkk ile resimler çektirenler mecliste.

dur diyebildi mi kimse?
ne oldu yahu yalan mı söylediklerim ? şu an meclisde değil mi bir zamamların dağ kadrosu?
kürtçe seçmeli ders olmayacak mı?
dağdan indirilen pkk üyeleri, vekiller eşliğinde yurda giriş yapmadı mı?
mecliste sayın!! öcalan denilmiyor mu? en son bildiğim kadarıyla sayın demek artık suç değil...

ulan adamlar ne dediyse yaptırdılar be, hala daha atıp tutalım amk, yok öyle yok böyle diyelim.
yeryüzünde nelson mandela gibi bir örnek var. şimdi bu örnekten yola çıkarak laklak edecek arkadaşlarla özel mesaj ile sabahlara kadar tartışırım. kimse bana "yok ama onun onla alakası yok" falan demsin. özgürlüğün rengi izleyin görün.
neyse canınızı sıktık ama gerçekler acıdır beyler. eğer bu anlattıklarımdan birisi yanlış ise ve açıklaması var ise başka türlü, deyin ki; "imam bi siktir git" eyw diyim ama sakın boş beleş konuşmayın ya, ayar vereceğim diye tiksinç liseli ergenler gibi davranmayın tekrar diyorum, bu adamın meclise girmesi uzak değil 6 7 sene. aha yazın bi yere. la bu imam dedi dersiniz.
olası bir önermedir. ikinci olası önerme de benden;

fethullah gülen meclise girmezse suratıma tükürün
kürtler özerklik kazanırsa çıkar. başka türlü sittim sene o adadan burnunu dışarı çıkaramaz.
apo ve feto, yarı başkanlık ile yönetilecek eyalet sisteminin önümüzdeki 5 yıl içerisindeki liderlerdir.

kürdistan ve türk islam cumhuriyeti isimlerini seçerler.

ama bu %50 varken ve bunlarda bu zeka varken, herşey çok normal.
şimdiden balgam çıkardığım iddaa. o kadarını da yapmazlar heralde.
acilen sigaraya başlayıp 5-6 sene sonunda çıkaracağım balgam için hazırlık yaptığım iddaadır.
o kadar "ilk ben buldum" şeklinde heyecan yapılacak bi durum değil. daha idam cezası kalktığı anda söylenmeye başlamıştı bu ve benzeri laflar, o zamandan beri söylenegelmiştir.
iddialı sözdür. çivisi çıkan bir ülkede olmayacak şey değildir. ancak, siyasi sonuçları çok ağır olacağından, habur rezaleti korkusu içindeki akp çok istese de, bu işe tek başına asla cesaret edemez. o nedenle "partiler arası uzlaşma" diye kıvranmaktadır.
zaten girdi. 36 bdp millet vekili emrinde. daha ne imralıdaki suitinde keyfini bozup meclise gelsin.
Şu andaki hükümetin izlediği politikalara bakılırsa %51 ihtimalle gerçekleşebilecek iddaa.
öcalan a çıkması için verilen tek şart var

örgüte silahı bıraktır serbest kalacaksın deniliyor

ama kabul etmiyor

neden kabul etmiyor

çünkü örgütün asıl ipleri ermenilerin elinde. ermeniler pkk nın bitmesinden yana değil. pkk biterse türkiye, her bakımdan dünyanın en güçlü birkaç ülkesinden biri olur.
gerçekleşmesi yüksek ihtimal olan iddiaadır.
daha fazla insan ölmeyecek ise ev hapside olsun, meclisede girsin ne yapıyosa yapsın oç bebek katili.
yeter artık şehit anası görmeye dayanmıyor bu yüreğim.

not: toprağımdan bir karış vermem
çok gereksiz bir iddia. gözü, aklı, fikri olan herkes bilir ki, akp' nin genel başkanı nasıl fethullah gülen ise, bdp' nin gelen başkanı da abdullah öcalan' dır.

fikirleriyle bdp' nin başında olması, bdp li vekillerin abdullah öcalan' ın bütün direktiflerini yerine getirmesi ağırınıza gitmiyor da, fiili olarak olarak meclise girmesi mi rahatsız edecek? kabul edersiniz etmezsiniz bilemem ama bdp son 10 yılın en başarılı partisidir. son 10 yılda işine yarasa da yaramasa da her istediğini kabul ettirmiştir.

demek istediğim şu ki; abdullah öcalan' ın maşası olan milletvekillerinin mecliste bulunmasına ses çıkartmadıysan, abdullah öcalan' ın gelmesi de çok önemli değil. onu da alıştıra alıştıra meclise sokarlar nasıl olsa.
zamanla herşey normalleştirilebildiği, üzerine destekçi kazanabildiği için şaşırmayacağım şey.

tayyip'in başbakan olması, üzerine bir de halkın yarısından destek görmesi bunun en açık örneği. biraz geçmişe dönersek, bunu düşünmek de benzer şekilde saçma ve uç gelirdi. saçma olmasına hala saçma ama...
son günlerde yaşanan olayları iyi analiz etmiş yazarın ağzından çıkan sitemkar sözlerdir.