bugün

her lideri seven sevmeyen olabilir ben yuhalamıyorum yuhalayanada saygım vardır.
bir başbakan ve cumhurbaşkanının yuhalanması olayıdır. ayıptır. basketbol finalinde başbakanın yuhalanması olayını gerçekleştiren kişilerce düzenlendiği düşünülmektedir.*
artık alışmışlardır. ancak alışmış kudurmuştan beterdir.
oturup bir rakı sofrasında dertleşirler. aaa pardon onlar aksırmaz tıksırmaz.
spora siyaset karıştırmaktır,eve gelen misafiri hoş karşılamamaktır,başbakanlık cumhurbaşkanlığı makamını zedelemektir,dünyaya rezil olmaktır,dünya basınında maçtan ziyade protesto olayıyla yer almaktır.
chp lileri ve mhp lileri keyfe gark eden eylemdir. seçimler sonrasında durulurlar ve pino mu barış mı geyiğine dönerler.
bazı insanların birşeylerin farkına vardığının kanıtı olabilir.
ikilinin oturup düşünmesi gereken bir olaydır. ulan %47 oy alıyoruz ama hala yuhlanıyoruz nedir bu iş demeliler.
(bkz: özeleştiri)
terbiyeizliğin dik alasıdır. ne tayyibi ne de gül'ü zerre severim, ama uluslararası spor müsabakalarında ödülü devlet başkanının vermesi protokolün gereğidir. adam durup dururken "hayır bırakın illa madalyaları ben vericem" diye mızıkçılık yapıp zorla kendi isteyerek vermedi ya madalyayı. e o zaman niye yuhalıyorsunuz ? dışardıdan bakıldığında saçma sapan bir görüntü. ha aynı durumda muhalefet liderlerindne biri başbakan olsaydı da şimdiki hükümetin yanlıları yuhalamaz mıydı ? yuhalarlardı aynen, o da ayrı konu.
ak parti demokrasisi
bütün maç boyunca bi sike yaramayıp sadece oturran seyircilerin çok matah bişeymiş gibi uluslararası areneda yedikleri bok. ulan yuhaladıonız neyse sizin bileceginiz işte bari maç boyunca biraz grant i bilups ı da yuhalasaydınız.
nadir de olsa adam yerine konulduklarının göstergesidir.*
Yuhalamanın verdiği haz ve rahatlatıcılığıdır.
dün bazı evetçiler demokrasiyi savunuyorlardı. demokrasinin kazandığını dile getiriyorlardı. o halde başbakanı ve cumhurbaşkanını ıslıklamak bu ülkenin vatandaşının en doğal hakkıdır. öyle değil mi? yoksa yanılıyor muyum? yoksa sadece oy verirken mi geçerli demokrasi? gerçekten tayyip'in dediği gibi sadece araç mı demokrasi?

(bkz: #9370725)
insanın alınması gereken olaydır . neden benim yurttaşım bana bunu yapıyor heryerde.
Başka yerde yuhlasalar büyük ihtimal gözaltına alınacakları için fırsat buldukları en uygun yerde protestolarını yapmışlardır.

Dünya o yuhlamaların neden olduğunu sorarsa eğer kendi kendine bulacakları yanıtın, Yargıyı kendi egemenliği altına alan bir diktatöre karşı olacağıdır. Bununla beraber Tayyip ve ekibinin türkiye'nin en büyük basketbol kulubu olan efes pilsen'i içki teranesine kapattırmak istediği de olabilir. Basketbol seyircisi sadece Basketbol için bile hükümeti ve cumhurbaşkanını yuhlamaya hakkı vardır.

ek: Orada da birkaç seyirciyi polis gözaltına almaya çalışmış lakin diğer seyircilerin tepkisi üzerine vazgeçmişler.
kim olursa olsun yapılmaması gereken eylemdir. dünyada milyonlarca insan izliyor o anı ve kötü bir izlenim bıraktığımızı düşünüyorum.

(bkz: bu sefer güldürmedi)
reklamın iyisi kötüsü olmaz kızmayın, yarabbi şükür olayı...
(bkz: klasik akpli mantığı)
madem yuh çekiyorsun başbakana, cumhurbaşkanına, madem tüm hayırcılar o salonda veya çoğu orada, adama sormazlar mı, "bu, bilmem ne yaptığımın istanbul'unda neden 'evet' oyu çıktı?" diye? komiktir velhasıl.
dünya kamuoyuna karşı kötü izlenim yaratmışız da, bilmem ne de... dünya kamuoyunun amına koyayım!
tüm dünyaya türkiyenin, rte nin, gül'ün berbat birer reklamıdır.
maç sonuna kadar susan ibnelerin bunu yapması da bir hayli ironiktir hani !
ikilinin şaşırıp da madalyaları abdli kardeşlerine takmasını engellemeye yönelik uyarıdır.
tepki yine (bkz: yarabbi şükürdür).
kesinlikle yakışmamış olaydır. sonuçta o insanları oraya taşıyan bizleriz. destekleyerek yada desteklemeyerek farketmez. bi nevi aynanın karşısına geçip kendimizi yuhalamışızdır. (bkz: bu kadar kesin ve net söylüyorum)