bugün

abdullah gül cumhurbaşkanlığı görevinden emekli olduktan sonra, akp'li bünyelerin sarfedebilme ihtimali olan söz öbeğidir.

götümüzle güldüğümüz bir benzeri için:

(bkz: ahmet necdet sezer teroristleri affetti yalanı)

edit: entry yeterince açık zannediyordum ama değilmiş.

efendim, diyorum ki bugün sabık reis-i cumhur ahmet necdet sezer'in fan club üyeleri nasıl "ahmet necdet sezer teröristleri affetmedi. bu yobazların yalanıdır!" diye viyaklıyorlarsa, bundan seneler sonra da akp'li abdullah gül fan club üyeleri de "abdullah gül mayınlı araziler ile ilgili yasayı onaylamadı. bu kemalistlerin yalanıdır!" diye viyaklayacaklardır.

olay budur. abdullah gül'ün görev süresi bittikten sonra yeniden görüşmek dileğiyle. esen kalın.
onaylanan yasanın neyi yalan olduğu düşündürücüdür denilen durum. veto edilmemiştir, 2.kez önüne gelipte onaylanmak zorunda kalsa da yasa gereği, anayasa mahkemesine başvurduğu duyulmamıştır. şimdi sormazlar mı adama, bu kadar yalan başlık olur mu diye. pes!
meclisten geçmiş, cumhurbaşkanı da veto etmemiş, basmış altına imzayı bu yalan haber olabilirmi? muhalefet anayasa mahkemesine müracaat edip, yasayı iptal ettirdiği zaman doğruluğu kanıtlanır kanımca.
birakinda cumhurbaskani ve basbakan isini yapsin. bunca mason basa gelip bu ülkeyi satmamista, abdullah gül ve tayyip erdogan mi satacak? birakin bu safsatalari.
yalan malan değildir. cumhurbaşkanı yasayı onaylamıştır ama allahtan anayasa mahkemesi bunu durdurmuştur.