bugün

1. Abdest almamış olan (kimse).
2. Abdesti bozulmuş olan (kimse).
3. Kötü adam.
4. Abdest almadan, abdest almaksızın. *
yeni bir yazar. aranıza hoş gelmiş..
(bkz: uludağ sözlük selamsız bandosu) *
nesildaş yazar. koştursun efendim sözlükte.
(bkz: #6449492) entrysiyle beni benden almış olan yazar.
(bkz: cenabet)
(bkz: #6449361) bu entrysine binayen son girmiş olduğu kızların küçücük meme uçlarıyla alakalı entrisine bişey diyemediğimiz yazar. özünde iyi bir insan ama arkadaşları kötü efendim. ne öyle meme göt falan takılmak ayıp değil mi yahu?
sözlükte cinler olmasından mütevellit abdest almasını tavsiye ettiğim yazar kişi.*
(#7068284) genellemeyi koymuş köşeye çekilmiş yazar. *
art arda girdiği (#7205258), (#7205259) ve (#7205260) nolu entryleriyle gülmeme sebep olmuş olan nesildaşım yazardır.
(bkz: mundar)
tez vakitte abdest almasını temenni ettiğim yazardır.
(#7249013)
entrisi ile takdirimi kazanmış yazardır.
(bkz: dincilerdeki memleketi satma eğilimi/#7542477) bomba gibi geri dönmüş anlaşılan, takdire şayan.
bugün ani bir ameliyat geçiren ve bizleri üzüntüye boğmuş olan muhteşem dosta acil şifalar diliyorum. tez zamanda aramıza dönmesi dileği ile...
gece rüyasında uygusuz şeyler görüp ereksiyon olan erkek.
helal olsun. (#7659137)
abdestsiz demenin anlamı temiz olmayan demektir. genel itibarıyla insanlar abdest aldın mı? diye sorarlar. "ab", su demek "dest", temizlenmek demektir. abdest aldın mı? diye sormak, "suyla temizlenmek aldın mı?" diye abuk bir soru oluyor. bunun yerine temizlendin mi? diye bir sormak daha mantıklı ve düşük olmayan bir cümledir..
(bkz: abdesthless)