biz büyük araba hastalarını mutlu edecek dönüştür.
bizi küçücük, ince işçilik olmayan ve birbirine benzeyen arabalara mahkum edenleri lanetliyoruz.

lan oğlum abd hayranı falan değilim ama bu adamlar dünyaya hediye nitelğinde pek çok araba sunmuşlar. bugün bir tane bile benzerini, yanına yaklaşanını üretebilen yok.

goggle ye yazın bakın.
bi playmot olsun, bi şavrole olsun. hiç biri bir diğerine benzemez ve ucuz, erişilebilir fiyatlardadır.
şimdi büyük araba dediğinde mabach tan başka yok o da 5 milyon tl.

bu nedir ya?
Avrupa için otomobil üretmiyor mu?
(bkz: Ford)

Avrupa'nın lideri durumundaki Volkswagen'den daha sağlam, daha uzun ömürlü lakin sadece konforda bir tık aşağısı modelleri vw'den ucuza sunuyor mu? Evet.

Ki konfor yönünden geri kalan çoğu Avrupalı ve japon'a yine tur bindirir. Volkswagen'den sonra ikinci kaliteli ve konforlu markadır. Volkswagen'den daha uzun ömürlüdür.

ABD'de de araçlar her türlü yola girmesine göre tutulmakta.
Tıpkı Avrupa pazarındaki Ford gibi.

Kendisinden narin vw'lerin giremediği yerlerde Ford bana mısın demezken, Ford kadar konfor ve kalite sunamayan çoğu Avrupalı yine Ford'un aksine her kullanıma varım diyemez.

(bkz: Ford Ranger)
(bkz: Ford Kuga)
(bkz: Ford edge)
(bkz: Ford Mondeo)
(bkz: Ford focus)
(bkz: Ford fusion)
(bkz: Ford Tourneo Connect)
(bkz: ford tourneo courier)
(bkz: Ford transit)

Fiesta'da muhatap daha ziyade kadınlar ve Avrupalı öğrenciler olduğu için listeye girememiştir.
Ford kalitesinin bir tık altıdır.
https://www.google.com/se...&biw=1256&bih=664

ya ben bunu anlatmak istiyorum.
tam anlatamadım ama budur yani.

not:link vermeyi beceremiyrm açılmazsa,

old american cars

yazın, gogıla.
Bahsi geçen Türkiye'de nadir bulunan bu tip klasik araçlar en az 3000-5000 motor skalasındadır.

Türkiye'de bu araçların yakıtına vb gücü yetecek kişi, gerekirse ABD'den özel olarak bir tane getirtebilir.
Masraf takmaz.

Türkiye'de binilebilecek klasikler vw kafer, vw golf 1, Ford Granada, Ford alman kasa Taunus, Opel Commodore, Opel rekord gibi araçlardır.
Maalesef.

Şu an satılsa ne alınabilir, ne binilebilir eski tip klasik otomobillere.
anlatmak istediğimiz arabaların amerikan kafasıyla dizayn edilmesi, yorumlanmasıdır.
5000 cc motor koymaya gerek yok. 2000 cc motor o arabaları uçurur.
yani zamanın teknolojisine uyum sağlamış ama o amerikan abartısına, süslere, kuyruklara, nikelajlara ve rahat geniş iç mekana sahip otomobil yapılmasıdır.
lan oğlum şimdiki arabalara bakmıyormusnuz. hepsi birbirinin aynı dümdüz bir kaportaları var.
koy prese, oradan şaşiye bitti tamam.
ne bir işcilik ne bir estetik ne bir karakter hiç bi şey yok.
Bu dusunceyle yaklastim ve acimadim 4.0 ford aldim. Pisman degilim.