bugün

abaza kankanın parası var ve harcamak istiyorsa seve seve yoldaş olunur , tabi ki kız da ayarlanır , otelde rezerve yapılır.
(bkz: dişlek ve şişman kız) ayarlamaktır.
(bkz: 10 nesildir yanlış yazılan kelimeler)
boşa kürek çekmektir. abazan erkek adamı rezil eder.
kötü sonuçlanacak olaydır. kanka daha ilk buluşmada kendini belli edecek ve her şeyi mahvedecektir.
kızı ölüme itmektir .
gereksiz işlerdir. insanı rezil eder lan o abaza ne gerek var. evet.
abaza ne amk? benim bildigim kafkaslardaki müslüman halktır. abazan olmasın o?
(bkz: çiftleştirme ilanı vermek)
(bkz: abazan)
çerkez kankaya kiz ayarlamaktan farki yoktur bence. bütun kafkas halklari kardeş degil mi zaten.
evlendiklerinde son derece eğlenceli bir abaza düğünü izletir.

(bkz: abaza abazan ayrımını yapamayan abazan)
asla yapılmaması gereken eylemdir. tecrübe ile sabit. eski ev arkadaşım kafası çalışan bir adamdı. özellikle matematik konusunda. ama kızlar konusunda benim kafam onunkinden daha iyi çalıştığı gerçeğini kabul ediyorduk her ikimizde. ben işten çıktıktan sonra genelde taksim, kadıköy, beşiktaş takılırdım o ara artık kimle birlikte isem. bazen eve gelmezdim. bir gün bu böyle mağrur yanıma geldi...
- la gobel oğlum çok yalnızım bana bir kız ayarlasan birlikte takılsak ?
- * tamam dedim kanki ben bir bakayım bir akşam çıkalım. arkadaşlar ne için vardır ! ?

bir gün küçükbeyoğlun da içiyorum sinem diye bir arkadaşım var onunla buluşacaktım bir baktım yanında biri ile gelmiş. hemen aklıma bizim gobel geldi. tabi bodoslama dalmadık olaya kızı konuşturmaya çalıştım kız demez mi hayatım da biri yok bak siz ne güzel birliktesiniz (ki kızla çıkmıyoruz), hemen dedim bir arkadaşım var gelsin bize katılsın renk olur sempatik biridir , kız hemen atladı "aaa nasıl biri" ben de iyi biri falan gibi şeyler söylemeye başladım.
neyse 3 tane tekilayı ezmiş 2. 50 lik biramı içiyordum. gobele haber verdim gel la diye adam havalara uçtu bende bu durumun üstesinden geldim diye aptalca bir mutluluk hissine kapılmıştım. neyse saat 23 falandı dedik çalıntıya gidelim. gittik. içiyoruz. ev arkadaşımın alkolle pek arası yok ve ilk birada kıza sırnaşmaya başladı. hatta bir ara kıza "çok güzelsin" demesi vardı ki ben masanın altına saklansam mı acaba diye düşünmeye başlamıştım. kız bizim gobeli beğenmemişti çok net ama kız kendini geri çekince bizim ki fena malladı ve bir şeyler yapmalıyım hissi ile hareket ediyordu. her şeye karşın bizim gobel bu durumu analiz edebilir ve arkadaş olabilirler diye düşünüyordum. sonra bir ara kızın omuzuna kolunu koymaz mı bizimkisi. o ara bizim kızlar bana bakıyordu ! dedim ki bu gobelle konuşmam lazım. çektim bak dedim oğlum kıza böyle yaklaşma ! konuş sohbet et. sohbetlerinde ilişki olmasın, iltifat olmasın, gündelik konulardan bahset, o sana yeşil ışık yakarsa duruma göre davranırsın, kız rahatsız olabilir, sakin ol.
tamam kanka dedi pişmiş bir surat ifadesi ile. sonra kızların yanına gittik biraz konuşmaya başladı, bir kaç kendi güldüğü espri yaptı ki bu iyi bir gelişme olarak yüreğime su serpmişti ki gene kıza el kol içeren fiziksel bir müdahale yaptı, ben niyetinin kötü olduğunu düşünmüyorum sadece nasıl davranması gerektiğini bilmiyordu ama kız artık patlamıştı ve aynen bağırarak şunu söyledi ;
- beni mi sikeceksin lan göt !
ben elimde bira ağzımda sigara gözlerim fal taşı gibi açılmış bir şekilde baka kaldım, barda ki herkes bizim masaya bakmaya başladı ! sonra kız bana döndü ve dedi ki getire getire bu abazayı mı getirdin, helal olsun gecenin içine sıçtın. dedi. benimki ile birlikte kalkıp gittiler... biz masa da göt gibi kalmış ve çevre masaların bize gülmelerini dinliyorduk.
ev arkadaşım bana döndü ve bir şey anlamadım dedi, kafası kıyak olduğu sesinden belli oluyordu, bende dedim ki; madem anlamadığın bir şey, nasıl oluyor da rahat hareket edebiliyorsun be bro...
kırmadım sonra onu, üzerine de bu konularda hiç varmadım hatta 2 yıl daha aynı evde kaldık. ben dersimi almıştım.