bugün

iyi de Son kullanma tarihi 26/11/2020 yazıyor. Ben mi tarihi karıştırıyorum acaba. Bu nasıl ifşa amk hiçbir bok anlamadım. bu peynirin tarihi geçmemiş ki siz beni çıldırtmak mı istiyorsunuz bu peynirin tarihi geçmemiş...
Tarihi geçmemiş bunun, 3 hafta var daha
Migros bim a101 gibi firmalar başta olmak üzere gıda sektöründeki kurumsal market zincirlerinin tamamı raf ömrünün 3/4'ünü tamamlamış ve de skt (son kullanma tarihi) yaklaşmakta olan ürünleri indirime sokarlar. Şimdi bu marketlerin lehine yorum yazsam vurun akepeliye diyip saldıracaksınız. Marketi gömsem cehapeli diyip akpuştlar saldıracak. Tarafsız olarak yazıyorum. Bu global pazarda son kullanıcıya servis yapan bütün sektörlerde böyle. Sezon sonu indirimi gibi düşünebilirsiniz. Bir kalıp peynirin raf ömrü uygun soğutulma ortamında 12 ay belirlenmişse (ki bu ömür normalde çok daha uzun olup 1/3 kadar kısa tarih yazılır) tarihin bitimine bir ay kala o mal illa ki indirime alınır. Burada amaç zaten o malı elden çıkarmak. Siz dünyada hangi sektörde durduk yerde indirim yapan bir mağaza ya da market gördünüz?
skt geçmiş ürünleri

yeniden ambalajlayıp

veya ambalajına bir numaralar çekip

sanki yeniymiş gibi kakalayan

akabelilerin yanında bir şey değil

hiç değil.