bugün

bim ve şok'ta da aynı durum geçerli. işe yeni başlayanların hamlaması ve en az 1 hafta bacak ve bel ağrısı çekmesi kaçınılmaz maalesef.
çoğu kişi bilmese de ülkemizde ki marketlerin çoğunda kasiyer, reyoncu vs. fark etmeksizin mola dışında oturmaları yasaktır. market çalışanlarına üstten bakanlar bunu da düşünmeli.
Kasiyer sadece Kasiyer değil reyoncu mal kabulcü temizlik velhasılı her boka yetişmek mecburiyeti altında olduğu böyle boktan müesseseler de herkes her işi yaptığı ama bu kadar emeğin karşılığında ortaokul çocuğu harçlığı aldığı kimsenin de sikerim böyle işi demediği bir düzende yaşadığımız içindir.
ekşide gündeme gelen konu. orada da sövmüştüm işsiz pezevenklere başka iş bulamamışlar diye. burada da söverim.
her mağazaty bir sandalye koysak bayağı bir para eder, deyip koymamışlar herhalde.
bimde aynı durum söz konusudur.
normal.

bir markette ortalama 5 kişi çalışıyor. 3'ü arazi 2'si orta malı. onlar da oturunca zengin piçler şikayet edip duruyor. a101 haklı. dağılın.
A101 de arkadaşım çalışıyo maaşları 1300 lira civarında ama prim falan filan bu ay 1635 lira maaş almış haliyle zorluyolar adamı.
ayrıca tornacılık gibi mesleklerde de iş yaparken oturulmaz sadece molalarda oturulur.
(bkz: taylorizm)
o yüzden bimde çalışıyorum. sartlar iyi oturacak yerimiz var para ustu derdim yok en buyuk banknot 10 tl burda. genelde 3 lira üstü veriyorum.