bugün

17 şubat'ta vizyona girecek gore verbinski filmi. umarım korku film diye yutturulmaya çalışılan klişe dolu yapımlardan değildir.

`http://www.imdb.com/title/tt4731136/?ref_=nv_sr_1`
trailerdan hareketle atilla dorsay tribine girmek gibi olmasın ama baya baya klişe kokan film.
2016 yapımı gerilim tadında bir film. Korku denmiş ama korku değil, hatta psikolojik bile denilebilir. 2 buçuk saat, evet benim gibi ota boka konsantrasyonu bozulanlar için oldukça uzun bir film ama kendini izletiyor. Film öyle çok detaylı ki, spoiler verecek hatta konusundan bahsedecek parmak gücüm yok su an. Evet neredeyse ilk 1 saat çok sıkıldım, eşim karışmasa kapatacaktım hatta fakat sonrasında konu çok da güzel akıp gidiyor. Filmin temasından mi nedir biraz kasvetli evet. Fakat finalde tatmin etmeyen bi şeyler vardı, yani klasik son. Birazcık sıkılmayı göze alarak izlenilmesini tavsiye ederim.
sahneler güzel, oyunculuk fena değil, manzaralar efsane ama konu boş. tam, manyak bir konuya girecek sanıyorsunuz ıhhıh olmuyor. ben manzaralar ve güzel mimarlık için izledim. izlemezseniz hiç bir şey kaybetmezsiniz. özellikle son sahnesi sıçış
gerilim gizem filmi. filmin zindan adasındaki gibi bir başlangıcı var ama çok farklı ilerliyor. suyla şifa bulduklarını iddia eden hastaların daha da kafayı sıyırmalarıyla ilerliyor film fakat alttaki asıl hikaye rahatsız edici ve fazlasıyla merak uyandırıcı. yukarıda yazdıkları gibi manzaralar harika. benim gibi gizem gerilim ve biraz da mistik havası olan filmler seviyorsanız güzeldi.
ps: film fazla susatıyor iftardan sonra izlemenizi tavsiye ederim *
2016 yapımı gerilim filmi.

film neredeyse 2.30 saat sürüyor ama izlerken gözleriniz bayram ediyor, görüntü yönetmeni bayağı iyi iş çıkarmış. filmin hikayesi ortalara doğru belli oluyor ama izlemeye devam ediyorsunuz, hiç sıkmıyor izleyiciyi. imdb 6.4/10 almış film ama muhtemelen bu filmden çok daha kötü filmleri izlediniz, bu filmi seveceğinizi umuyorum. benim şahsi kanaatim 7,5/10.