bugün

cem adrian'ın son albümünün ismi.
ve aynı isme sahip mükemmel şarkısı.
mükemmel bir şarkı. acapella söylenmiş ve tüm sesler cem adrian a aittir. hiçbir müzik alati kullanılmamış. albüme adını veren şarkı. klibi merakla beklenmekte. fakat sanatçı "yağmur" şarkısına öncelik tanımıştır. klip önümüzdeki haftalarda gösterilecektir aldığım son duyumlara göre.
fan sitesi: http://www.cemadrian.net
bir (bkz: cem adrian) şarkısı ve aynı zamanda kitabıdır. sesiyle dikkatleri üzerine çeken adrian yazarlığıyla da bu kitap sayesinde dikkat çekmiştir. kitapta, birbirinden güzel fotoğraflarla güçlendirilmiş şiirler bulunmaktadır.
ooo of dedırten sey, sarkı, baslık, entry, muzık, ondan ıste yaa..
ben yolculadım bizzat.. su döktüm ardından..

tez git.. tez gel..

diye..
(bkz: nakavt eden şarkılar)
aşkın gidişini anlatan ama yürekte bıraktığı yarayı daima hatırlatan ince bi sızıdır.
arkasından el sallamaktan başka bişey yapamazsın.
için ağlar,için yanar,için kanar ama sen dudağındaki o tuhaf gülümseme ve havaya kaldırdığın boş bir elle yapayalnız kalırsın ortada.
icinde gecen her sesin cem adrian in seslerinin ust uste bindirilmesiyle olusturuldugunu ogrenerek hayretlerden hayretlere suruklenmemi saglayan muthis sarki.
http://www.youtube.com/watch?v=cJqNstKJ280&feature=related
(bkz: keşke benim olsaydı dedirten başlıklar)

cem adrian'ın defalarca arka arkaya dinlenebilecek olan şarkısıdır. sözler müthiş anlamlı, müzik inanılmaz dinlendiricidir. öyle bir şarkıdır ki insan dinlerken kafasında bu şarkıya ait bir hayal kurabilir. ** dinlenesi şarkı...
aşk bu gece şehri terketti fakat daha sonra balkanlardan gelen melankolik bulutların da etkisiyle yeniden döndü. birazdan ağzımıza sıçıcak yeniden. parçalı bulutlu günler bekliyor yine sevdalıları..
yürekte yankı yapan şarkı.
ilk albümden prodüksiyon olarak daha profosyonel olan ama ilk albümün samimiyetini ne yazık ki bulamadığım albümdür. neticede fazlasıyla björk havası aldığım albüm olmuştur.
aynı zamanda albümle aynı adı taşıyan bir de öykü kitabı vardır. cem adrian'ın deyimiyle albüm kitabın 'soundtrack' idir.
bir sanatçının sahip olabileceği nadir şarkılardan biri.
Aşk bu gece şehri terk etti ama sabah gene benim penceremde doğacak güneş. Batan ay benim olmasada doğan güneş benim şehrimde olacak.
sevgilinin açtığı kapıyı, geri bakmaksızın kapattığı akşam, nedenlerini düşünebilme amaçlı içtiğin şarabında ansızın kafaya vuran cevabın bulunabildiği vakit söylenilmesi gerekilen cümledir.
Döküldü bu gece
Yağmur gozlerine eline yüzüne
Al ısıt ellerin cok soğuk kapat gögsüne
Çarpıyor yüzüne rüzgar ellerine saçının teline
Sev onu kalbi çok çok soğuk ısıt göğsünde
hic gelmedi ki terk etsin diye düsündüren cümle.
(bkz: O MODELDEN ELiMiZDE KALMADI)
tum ses ve efektlerin cem adrian'a ait oldugu muhtesem sarki. bir insana asmis diyebilmek icin daha ne yapmasi gerekiyor?

adam yapmis, adam asmis.
bir cem adrian dinletisi olmasının yanında cem adrian'ın tek kişilik dev bir orkestra olmasını göstermesi ilede dinlenesi ve sevilesidir.
salak bir tuna kiremitci/iclal aydın sözüne benzeyen bayık cümle.
adamı paramparca eden cem adrian sarkısı.
yaz çocuk bu gece ismimi yollarına bu kente
anlat ne demekmiş kazı caddelere

aşk bu gece şehri terk etti

çal çocuk bu gece şehrin tüm kapılarını hüzünle
ıslak kelebekler bırak ellerine, söyle;

aşk bu gece şehri terk etti

"kal" duymayı bekledi
"git duymayı değil de...

sadece sevilmeyi istedi
bu onun suçu değil de...

döküldü bu gece yağmur gözlerine, eline, yüzüne
al ısıt, elleri çok soğuk kapa göğsüne
çarpıyor yüzüne rüzgar ellerine, saçına, tenine
sev onu, kalbi çok çok soğuk ısıt göğsünde..

sözleri böyle olan cem adrian şarkısı.