bugün

hayatımda duyduğum en saçma 10 çıkarım arasına girebilecek bir çıkarım.
karısını başka erkelerle paylaşmayı özgürlük olarak niteleyenlerin aşk acısı çekenlere geri zekalı olarak görmeleridir.
çarpıcı acı gerçeklerden biridir. bi kız olmazsa diğeri olur amk neyin acısını çekiyorsunuz.
Erkekler icin aşk acısı olmaması lazım.
Gerizekalı olsa da bir insanın acı çekmesi acıdır.
Olmayan gerçek.
Aşk acısı çeken erkek kadına kıza daha yakın olur.
Ve burada bu insanlara tepki gösterilmesinin nedeni de erkeğin kadın kısmına bir türlü duymadığı saygıdır.
Ataerkil düzenden bir erkek olarak nefret ediyorum her konuda.
görsel

Geri zekalı demeyelim de hayatın sillesini yememiş diyelim. (bkz: swh) şaka bir yana gerçekten başka bir acı çekmediklerini ve bu yüZden ilişkileri bitince ağır depresyon geçirdiklerini düşünüyorum.
Güzel kız kitliginda Hatun Tuba Büyüküstün e benziyorsa hatta daha da güzelse çekiyorsun kardeşim. Ama çok surmedi ...
erkekler için aşk acısı olmaması lazım diyen yazar soruyorum sana onlar insan değil mi? niye çekmemeleri gerekiyor? neyse bence çekmeliler çekiyorlar da çok gördük bunları.
Başka kızlar da va ama hangisi o gibi olabilir ki? insanın dıygularıda kişiden kişiye farklı herkes dünya da başka kız mı yok diye bakamıyor çünkü dünyası belki de o kız.
Tok olan bir kişinin, aç bir kişiyi anlamadığı gibi;
Aşk ve sevginin acısını çeken bir kişiyi çekmeyen anlayamaz.
Bunun ötesi berisi yoktur.
Geri zekalı değil de duygusal anlamda güçsüz diyelim.
ölen birinin ardından acı çekenlerin de gerizekalı olduğu kadar saçma bir genellemeye vardırılabilecek iddia. varabileceği genelleme kadar gerizekalıca aynı zamanda. ölen kişinin ardından da gidenin size hissettirdiği boşluğa ağlarsınız, sevdiğiniz insandan ayrılınca da sizde yarattığı boşluk hissine ağlarsınız. temelde hepsi yokluğun acısıdır. gidip en yakın mezarlıkta bir mezarın başında ağlayan insana da "sen gerizekalısın." deyin o zaman. ne kadar saygısız, kaba, kendini bilmez insanlarsınız anlamış değilim. insanların maddi varlığını, maddi zorluğunu, maddi dünyasını dilinize doladınız zaten. bari maneviyatlarını rahat bırakın. ne meraklısınız götünüzü yayıp oturduğunuz yerden aforizma kasmaya. size kaldı realiteleri analiz etmek sanki.
bazen bakıyorum da bana öyle geliyor ama dememek lazım hepimiz o aşamadan geçiyoruz.