bugün

Yeni farkettiğim durumdur. facebook sayfalarında ki 20 yaş altı insanların profillerine bakıyorum ya kendini keserken bir fotosu, ya siyah-beyaz fotosuna depresif bir şarkı sözü yazılmış foto, yada ağlayan bir kız fotosu var. bu ne arkadaş ne oldu da bu kadar depresif oldunuz? hele profillerine bir giriyorsun, heryer ölen sevgililer, eski sevgiliye atarlar, yeni gelene göz dağları, ağlamaklı götten sallama hikayeler, ben aslında seni severim ama sen siktir git ben acı çekeyim tarzı paylaşımlar. hitler böyle bir anda cinnet geçirip milleti fırınlama kararı aldı bak söylim. kesin öledir yani.
kısmen doğru önermedir.fakat aralardaki istisnaları da bu gruba katmak elbette ki doğru değildir.

(bkz: anstayn baran)
(bkz: grunge)
internet yüzünden, üzüntülerini kendi içinde yaşamayı öğrenemediklerinden ileri gelen durum.
(bkz: ergenlik)

her nesil için geçerli durumdur. bizim dönemde facebook yoktu, defterlerin orasına burasına yazıyorduk-çiziyorduk bu tip şeyleri. kendimizi kandırmayalım. hangimiz mırc tantanasında depresif nickler alıp chat yapmadık? ergenlik böyledir. "en depresif olan, en gözde olandır" gibi bir inanış oluşur mevcut kitlede. büyüyünce geçiyor.
sürekli et yiyerek şişmiş olmalarından ileri gelen, aşırı terleme, yorulma ve stres hallerinden ileri gelen ruh hali durumudur. genelinin alkolle olan sıkı dostluğu, bu hale gelmelerinde etkendir.
aslında depresif falan değillerdir. normal hayatlarından bahsediyorum. ama facebook u açmasınlar. insanları etkilemek veya ilgi çekmek için bu yöntemlere baş vururlar.

bunların 'sms hakkı olan?' versiyonu daha beterdir.
Büyüklerinden sürekli "üstüne varılmaması" konusunda Kullanma kitapçığı gibi bilgisi alınan insan tipleridir.
gelecekte endişelenebileceğimiz nesillerin başlangıçlarıdır.