bugün

Ben 90'ları yani 90'lı yılları çok kafaya takmaya başladım ve psikolojim bozulmaya başladı. Durumum hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.
Öyledir ve sosyal medyanın önemli kısmı hastadır. Takmış eski zamana orada yaşamak istiyor. Dizilerde gördüğü gibi sanıyor muhtemelen.
hastalık falan değil geçmişe özlem duymaktır. bende çok özlüyorum o yılları.
ama bir siteye göre geçmişi çok fazla özlemek psikolojik bir hastalıkmış.
hastalıktır.

her ne kadar o yıllarda dünyada bulunamasam da çok merak ettiğim, özlem duyduğum bir yıldır.

90 ların o havasına, teknolojisine, tüplü monitörlerine, atarilerine, meşhur icq suna her şeyine hayranım.

meşhur fight club filmini de 1999 yılında çekildi diye izledim şuanda da en sevdiğim filmler arasındadır.

tarihin en eski forum sitelerini arşiv sitelerinden araştırdım, 80 ve 90 larda yazılmış tonlarca entryi okudum.

ekşi sözlüğün 1999 yılında kayıt yaptırmış 1. nesil yazarlarının tamamına yakınını bilirim.

kendimi o yıllarda hissedebilmem için yapabileceğim belki de en mantıklı şey bu.

herhangi bir eylem.. o yılda yapılan her ne varsa ilgimi çeker, tek sebebi olayın gerçekleşme tarihidir.

bunu kaç entrymde belirttim bilmem ama yine söylüyorum;

80 lerin başlarında doğup, 90 ların sonlarında 17-18 li yaşlarındaki bir genç olabilmek için her şeyimi verebilirdim.
90lar çok ama çok güzeldi. Kıymetini şimdi anlıyoruz o zamanı yaşamışlar olarak.