bugün

Giden günlerim oldu..
bu satırları yazarken büyük bir hayal kırıklığı hakim.

yıllardır sevdiğimi söylediğim, onu hep o 17 yaşında haliyle saf-temiz-berrak kız olarak hatırladığım kişi çok değişmiş.

aldığı o muhteşem ! eğitimden midir , yoksa yıllar içinde gördüğü yaşadıklarından mı bilinmez farklı bir insan olmuş. giyiminden kuşamından ve hareketlerinden ve ilk buluşmadan sonra attığım mesajlardan ve aynı zamandaki ilk buluşmamızda da yaptığı hareketlerden müthiş bir ego sezdim. uzun uzun yazdığım mesajlarımı geçiştirmeler, kısa kısa cevap vermeler beni o kadar yıktı ve yaraladı ki hayal kırıklığımın sınırı yok.

ya beni gerçekten hiç beğenmedi ve bir an önce hayatından çıkayım diye öyle davranıyor. ya da gerçekten herşeyi unutmuş, havasından geçilmeyen büyük bir gurur makinasına dönüşmüş.

nice güzel doktor arkadaşlarım oldu. müthiş yerlerde uzmanlıklar kazandılar. hiçbirinden böyle birşey görmedim.

kendimi enayi gibi hissediyorum.

adeta yıllarca kendi yarattığım bir peri kızını. bir meleği sevmişim.

keşke hep o 17 yaşındaki halinle kalsaydın.

sende tek gördüğüm mesleki tatminsizliğini kapatmak için adeta çırpınışın, değerlerini küçümseyip adeta kocaman bir batı özentisine dönüşmüşlük, hayatın gerçeklerinden çok uzak kendi tatmin etme dünyanda çırpınman ve inançlarını bile hafife alarak yaşaman. yazık sana.

sen 17 inde daha büyük daha güzel bir insandın. yıllar seni geriye götürmüş.

en çok da dinlediğimde duygulandığım, duyunca efkarlandığım o anlara ve yıllara üzülüyorum.

Allahım ne kadar da boş geçirmişim.

sanırım artık müzik dinlemeyeceğim. bugün böyle bir karar aldım.

sen kocaman bir yalanmışsın. hayat yalanmış. aşk yalanmış. beni sevdiğin günleri unutacak kadar hatta hatırlamaya tenezzül etmeyecek kadar değişmişsin.

seni hayatımdan çıkarıyorum.

umarım bir daha karşıma çıkmaz hayatımdan da zihnimden de silinip gidersin.

şoku tam atlatmam biraz sürecek gibi. ama bana çok şey de öğretti bu iş.

bir daha ne aşka boyun eğerim, ne de kadında samimiyet ararım.

siz kadınlar ne kadar çabuk değişiyorsunuz.

bir de kadın olacaksınız.

gitarı da bırakıyorum, müziği de. artık bir manası yok benim için.

elveda giden günlerim. elveda yalan dünya. elveda hayatın rengi zannettiğim yalan toz pembe.