bugün

bir real'li olarak sevinçten havalara uçtuğum maçtır.
fenerbahçe'nin sezon boyunca hakemlerine laf atmaktan geri durmadığı süper ligimizin ispanya liginden daha temiz olduğunu gösteren maç.
barcelona taraftarı için tam bir yıkım olan maç.*
real madrid basınının tam istediği pozisyonların gerçekleştiği maç olmuştur.
daha çok hentbol maçıdır.
(bkz: lionel messi)
bir barçalı olarak beni deruni acılara gark eden, fenerbahçeli olarak roberto carlos'un ispanya şampiyonu apoleti ile türkiye'ye gelmesinden ötürü de beni deruni acılardan tarifsiz sevinçlere transfer eden maç. ayrıca şu da bir gerçek ki maçın hakkı harbiden beraberlikti ve elle atılan gol şampiyonluğumuza gölge düşürecekti.

(bkz: sevinmek için sevmedik)
(bkz: real için opera) *
allah'ım... bir yüzyıl unutulmayacak mac. messi'nin uctuğu benim göçtüğüm bir mac.
2-2 eşitlikle biten maç. fc barcelona 90.dakikada gol yerken aynı dakika içerisinde real madrid gol bulup maçını berabere bitirmiştir. son haftaya girilirken iki takım yine puan puanadır. ama bu yapılan aptallıktan sonra barça için şampiyonluk, hayal gibi bir şey olmuştur.
messi'nin maradona'nın izinden gittiğini bir kez daha gösteren maç.
bir kez daha messi ortaya çıkarak attığı * golle barça'yı 2-1 öne geçirmiştir.
ilk yarısı 1-1 ile geçilen katalan derbisi. sonucu ne olursa olsun 44'üncü dakikada lionel messi'nin diego armando maradona'yı hatırlatan elle gol atması ile anılacaktır. real madrid'in real zaragoza deplasmanında 1-0 yenik olması da ilk 45 dakika gözönüne alındığında barcelona'nın ekmeğine ballı yağ sürmüştür.