bugün

Devlet okulunda isim yaptıktan sonra özel okullardan birine transfer olmuş olabilecek matematik veya fizik öğretmeni.
bilgi: 8000 bın lıra maaş alan bır ogretmen 400 bın lıralık bır evi alabılmek ıcın ortalama her ay 7 bın lıra vererek 10 senede bır ev sahıbı olmaktadır.
Maaşım bu:

görsel

Haftada 20 saat dersim var. Kurs filan yok. El ders çok az gelir.

Yukarıdaki 1240 lira eğitim yılı başlangıç ödeneği.
özel ders veriyor,ek ders imkanı çoksa,okulda kurs açatıysa 5 bini geçicektir ama 8 bin olur mu bilemem.branş ile de değişebilen bir durum.
nerde o öğretmen amına koyayım, ben de öğretmenim gidip başlayım ehhehehe.
Öğretmen bu kadar almaz. Ek ders vs çok zorlasa yine yapmıyor bu kadar. 8 bin lira sınıf subayı bir üsteğmen/yüzbaşı veya emekli bir albay ın 1/3 3 aylık maaşına denk aşağı yukarı.
meslek öğretmeni ise evet alıyorlar benim arkadaşım bilgisayar öğretmeni bu ay ek derslerden falan 9000'e yakın alacağım demişti bakmayın siz ağladıklarına türkiye ortalamsının çok üstünde alıyorlar.
yalandır inanmayın çok öğretmen arkadaşım var maksimum 2200 tl alıyorlar. o da kaç yıllık öğretmenler.
öyle 3000-4000 alıyorum diyorsa yalan söylüyordur.
gelsin evlenelim öğretmenidir.
Bir de şöylesi vardır. (bkz: 800 lira maaş alan öğretmen)
okul sahibidir.
sahibi olduğu dershanede derse giren öğretmendir.
kendini ispatlamış, adıyla tanınan bir dershane öğretmenidir, muhtemelen matematikçi veya fizikçidir.
ıstanbul da bir matemetik veya fizik öğretmeni olabilir mesela, daha fazlasını alan var.
Kemeburgaz Doğa Koleji öğretmeni olabilir, inanırım.
havalı bir üni.nin eğitim fakültesinden mezun olup kalantor tipli heriflerin çocuklarının gittiği bir özel okulda çalışarak bu maaşı alacağını söyleyen yavşaktır; yavaş gelsin saçı başı dağılmasındır.