entry'ler (13)

mansur yavaş ın geleceğin başbakanı olması

kamer gence kral politikacı diyen zihniyet beklentisi.

8000 lira maaş alan öğretmen

ıstanbul da bir matemetik veya fizik öğretmeni olabilir mesela, daha fazlasını alan var.

halkı aptal gören kemalist

psikolojide buna yansıtma deniyormuş.

ebulfeyz elçibey

yalçın küçüğün yazılarında ilkel yaratık olarak bahsettiği siyaset adamı.

oyum boşa gitmesin sorunsalı

her seçim arefesinde duyduğumuz beyinsiz insan beyenatı. zavallı ülkem insanına kurulmuş en büyük tuzaktır, neymiş efendim eğer oyunu a, b veya c partisinin haricinde başka bir partiye verirsen oyun boşuna gider, niyeymiş amk ? e onlar kazanamaz ki, doğrudur kazanamayabilirler ama bu yanlış şıkı işaretlememiz için geçerli bir sebep değildir. sen yanlış olduğunu bile bile o şıkkı işaretlersen her defasında tekrar tekrar o seçenek önüne konacaktır ve sen tekrar tekrar aynı dolap beygirinde dönüp duracaksın. bunun en güzel örneği kemalizim ve onun siyasi arenada temsilcisi olan ceberrut partinin bu ülkeye yaptığı kötülüktür. Şu talihsizliğe bakın ki bu kadar kepazeleğin yaşandığı bir memlekette seçmen tercihinde kayda değer bir değişiklik olmamasıdır, olmayacaktır da, sözüm ben solcuyum demokratım diyenlere, sen o yanlış şıkkı işaretledikçe o şık hep orda duracaktır, bana göre yoksa doğru bir seçenek skmişim seçimini der uyurum evimde..

apo yu öldürüp denize atmak

tarihlerin tanık olmadığı en kanlı iç savaşa neden olacak hareket, artık bölünmez bütünlüğünü savunabileceğimiz bir ülke kalır mı bilemem, bu iç savaş sonucunda kürdüstan kurulsa bile yüzyıllara yayılacak bir kin ve düşmanlığın tohumu atılmış olur, kolay değil beyler elbet devletin bildiği vardır, götü yeseydi apo yu öldürüp denize atmak kolay.

beyler çok acil bakar mısınız

genelde kız meselesi ile ilgili yardım istenir.

her istediği yerine getirilen çocuk

ilerde memur olup anadolunun bir köşesine atandığında aile efradı ile birlikte görev yerine gidecek çocuktur, sonrasında olaylar gelişir.

diyarbakır da polisin 10 yaşındaki çocuğu vurması

o çocuğun ayrı devlet istemesinin nedenini yüzümüze vurmuş durumdur.

telefon sapigini bezdirme yöntemleri

telefonu açıp sehpaya bırakıyoruz ve sözlükte takılmaya devam ediyoruz, kontürü bitsin pezevengin, en fazla üçüncü aramada bıkar.

kemal kılıçdaroğlu

çoktan tarihin çöplüğüne atılmış/atılması gereken partinin başına basit bir operasyonla getirilmiş sadece zaman kaybına yarayan kürt alevi lider.

tuvalete giren kişinin sıçmak dışında yaptıkları

tuvalet duvarına yazı yazabilir yada yazıları okuyabilir, olabilir yani.

bdp mitingine gidenleri savunan hümanist

kardeşlerinin, arkadaşlarının, evlatlarının asıl katillerininin mitingine giden bezelye beyinli zavallılardan daha bilinçli ve bilgilidir.