bugün

(bkz: rte nin zekeriya öz ü tehdit etmesi)
(bkz: malumun ilamı)
yani tatile gittim ağalar gibi de karşıladılar demiştir. tarafsızsın sen zekeriya amca. maklubeyi fazla kaçırıyorsun sadece.
Tayyip bu açıklama üstüne nasıl bir yalan söylesem diye düşünüyordur şimdi.
skandaldır. ama tabi ki yalanlanacak, ve de savcı için itibarsızlaştırma yoluna gidilecek. çoktan başladı hatta bu kıyım.

bu ülkeye padişah olduğunu zannedenlerin içinde bulunduğu yanılgı, ancak ve ancak demokratik bir seçimle ifade edilebilir, anlatılabilir. öyle de olacak.

Bu süreç dikkatle izlenmeli, takip edilmeli, peşi bırakılmamalıdır.
rüşvetçinin başbakanı suçlaması şeklindeki açıklamadır. sen git işadamlarının finansörlüğünde dubailerde tatil yap sonra başbakana kız cıks cıks olmadı bakırköy baş savcı vekili.
dün izlediğim tartışma programlarında akpyi savunanların "hukuk milli iradenin önüne geçemez" şeklindeki argümanlarını duyduktan sonra pek de etki yaratacağını düşünmediğim açıklama.

hukukun üstünlüğünün ne demek olduğunu dahi anlayamıyorsak millet olarak, biz bu devleti kapatıp gidelim arkadaş. daha hala diyorlar ki milli irade. saçma salak sebeplerle partiler kapatılırken bunu söylemekte haklıydınız. çünkü orada hukukun arkasına sığınarak milli iradeyi baskılama söz konusuydu. ama bir yolsuzluk operasyonu yapıldı diye kalkıp "milli iradeyi hiçe sayamazsınız" diye açıklama yapılması bu ülkede akıl yoksunluğunun ne seviyelere vardığını gösterir.

bu argümanları savunan yetkililere sesleniyorum. sıkıyorsa, gözünüz kesiyorsa, abdullah öcalanın ne şekilde cezalandırılması gerektiğini de referanduma taşıyın. bebek katilinin çıkan sonuca göre cezalandırılmasını sağlayabilecek misiniz? yoksa milli iradeye karşı mı geleceksiniz?

evet efendim, hukuk milli iradeden bile üstündür. çünkü bir ülkede adalet olmadığı müddetçe insanların özgür seçim hakları olmaz. o halde o ülkede milli irade diye de bir şey olmaz. bu yüzden anayasaya dayanan bir hukuk devletini tesis etmeden demokrasiyi muvaffak kılamazsınız bir ülkede. bunu elin ingilizi, fransızı bizden neredeyse bin yıl önce anladılar. bizimkiler daha hala anlayamadılar! ha gayret diyorum kendilerine.
yahu adam diyor ki finansör aracılığı ile yedi ceddimi tatil yaptırdım. hala yok başbakan ıdık bıdık. başbakan zaten bu adam için operasyoncu diyor sanki yeni bir şey gibi sunmayın.
mesele zaten yargı operasyonu. öz bunları tahmin etmiş kılıfını da hazırlamıştır lakin yalanlayamıyor gitmelerini falan. mevzu belli adam operasyon yapmış. ama adamı hoplatırlar zıplatırlar aga.
iftiradan başka bir şey değildir.
anlaşılan feto nun yusuf yusuf sesleri buralara kadar geliyor.
beklenen hukuk darbesinin önüne geçildi, sıkıntı burada.
Bu açıklama bir savcı tarafından bu ülkenin batısında kalan herhangi bir ülkede yapılsaydı hükumet düşerdi.
Doğumuzda ki ülkelerde savcı idam edilirdi.
Burada bizim memleketimizde cuma gunü başka bir şey konuşuyor olacağız.
yapılan açıklama doğrudur yanlıştır. ama sen soruşturma yürüten savcının yerini değiştirmen başlı başına sorgulanması gereken bir gerçek. Şu an Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük sivil darbesini göruyoruz.Yaştan Askeri darbeleri göremedik, saolsunlar yokluğunu hissettirmiyorlar.
Ağla ağla açılırsın.

Feto baban kurtarsın şimdi seni.