bugün

hakemin skandal bir kırmızı kart ile city'i 10 kişi bıraktırıp, daha başında bitirdiği karşılaşma. demek ki rezalet hakemler sadece bizim lige özgü değil. ulan ayda yılda bir iddaa oynayalım dedik, onda da bir dingüç çıktı, tikti attı maçı.
kompany'nin kırmızı kartı doğru olan maç. aklıma geçen hafta belediye maçında semih kaya'ya yapılan faul aklıma geldi. burada önemli olan nani'ye değip değmemesi değil olay. adam çift dalmış resmen. ayrıca united 2-0 önde burdan vermezler maçı.
38.dakikada penaltı verilen ve muhtemelen 3-0 olacak maçtır.
ps: evet rooney penaltıyı kaçırmasına rağmen seken topa kafasıyla dokunup golü atmıştır.
(bkz: ahan da penaltı)
penaltı verilmiş maç. durum 0-3 olacak.
m.city yedek kulübesinin daha şimdiden dakika saymaya başladığı karşılaşma ahahhahha!
Manchester utd'nin penaltı kullanacağı maçtır muhtemelen 3-0 olacaktır.
kaçan penaltıya rooney'nin uçan kafası ve 0-3!!!
kaçırıp tekrar kafayla gol attı rooney aferin lan.
united'ın ezdiği maçtır efendim.
10 kişi kalan city penaltıyı kurtarıp ancak topu wayne'in önüne atan kalecinin yediği golle durum 0-3 olmuştur.
city'nin kupa maçını iplememesi kaynaklı bir durum yaşanmaktadır.

bu gazoz kupasını ferguson amca alsın, çerçeveletip evine koysun artık.
ferguson reyizin cikarip masaya vurdugu mactir. dubaili zuppeler kendilerine baska bi oyuncak bulsun.
6-1 in öcünün alınacağı maçtır.
kırmızıların, mavileri morarttığı maçtır an itibariyle.
arap sahibi olan bir müslüman takımının imtiyazlılığın kitabını yazmış zengin züppeler takımına yenilmesinden neden bu kadar zevk alınır anlayamıyorum maçıdır.
hakenmin hatalı kırmızı kartla sikerttiği maç.
kimse buraya yazmamış ama paul scholes'un kulübede sir alex'ten görev beklediği maç.
(bkz: efsane geri döndü)
haliyle kendisinin oyuna dahil olması dört gözle beklenmekte.
manchester united'ın ikinci yarıda farkı açacağını umduğum maç. united'ın ne olduğunu unutanlar için güzel bir hatırlatma olacaktır bu maç. ayrıca bu kupanın önemsiz olduğunu idda edenler önce bi zahmet gidip fa cup'ın ingiltere'de ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu araştırsınlar sonra gelip burda konuşsunlar. geçen sene bu kupayı almak için city'nin nasıl götünü yırttığını hepimiz biliyoruz.

(bkz: glory glory man united)
(bkz: 8 ocak 2012 manchester yağmuru)
yogun yagmur sonucu futbol oynamaya elverisli ortamin bulunmamasi nedeniyle tatil edilmis mactir.
manchester united'ın gerçekten çok güzel oynadığı mücadele. ilk 10 dakika çok büyük bir baskı kurmuştu city; ama united bir şekilde rooney'nin kafa golüyle öne geçti. ardından çıkan kırmızı kart da oyunu tamamıyla united'a getirdi diyebiliriz.
kırmızı kartın ardından united, city kalesine daha rahat yüklenmeye başladı. neticesinde de danny welbeck'in mükemmel golüyle farkı ikiye çıkardı. yine welbeck'in çabası ile kazanılan penaltıyı da rooney kullandı. kalecinin kurtardığı penaltıda, dönen topu yine rooney kafayla tamamladı ve skoru 3-0'a getirdi.
asıl önemli olan skordan ziyade; united'ın ezici oyunu oldu ilk yarı. ancak mancini ne düşünüyor bilmiyorum. bu kadar kötü bir dizilişle united karşısına çıkarsan adamlar seni daha ilk yarıdan 3'lük eder.
kolo toure, yaya toure, carlos tevez gibi oyuncuların neden kadro dışı olduklarını bilmiyorum. ancak bu üç oyuncuya da ihtiyacı var şuan city'nin. mario balotelli sanırım sakatmış? bilgim yok. bir internet sitesinde sakat olduğu yazıyor. onun yerini gayet de doldurabilecek; hatta balotelli'den çok daha etkili bir adam var ellerinde. edin dzeko. o niye kadroda yok? anlamıyorum seni mancini.
ikinci yarıya değişikliklerle girmesi lazım manchester city'nin. ama yedek kulübesine bakıyorum ve oyunu direkt olarak etkileyebilecek bir tane oyuncusu yok.
yedek kulübesindeki isimlere bir göz atalım;

manchester city yedekleri:
25 joe hart
5 pablo zabaleta
15 stefan savic
22 gael clichy
20 owen hargreaves
36 denis suarez
62 abdul razak

manchester united yedekleri:
1 david de gea
6 jonathan evans
21 rafael da silva
8 anderson
13 ji sung park
22 paul scholes
14 javier hernandez (chicharito)

hangi takım daha avantajlı? skoru boşverin. sadece yedeklere bakmanız yeterli.

bu arada ikinci yarıya iki değişiklikle başladı manchester city.
adam johnson ve david silva çıktı. yerlerine de pablo zabaleta ve stefan savic girdi.
citynin 6-1' lik galibiyet sonrası zekatını verdiği fa cup maçıdır.

umited biraz daha isabetli vurmaya devam ederse 5 6 olur.

ağızlık edit: yazar yazmaz 3-1 oldu la
durum 1-3. gol kolarov aleksandar.
1-3 oldu mükemmel bir gol. frikikten.