"bir kez daha ve güçlü bir iktidar için ne gerekiyorsa yapılmalı" stratejisidir.

geldiğimiz noktada ortalık toz duman.

akp'nin eskileri ile ak partili erdoğanistler birbirlerine girmiş durumda.
(bkz: akp nin ak parti ye savaş ilan etmesi/#27114738)

erdoğan'ın tek adamlığa yelken açması, eski akp'lilerin de hoşuna gitmiyor.

yıllardır birlikte çalışılan cemaatin bir kalemde silinmesi, terör örgütü ilan edilmesi eski akp'lilerin bile içine sinmiyor.

şimdi bir yanda bülent arınç, ali babacan, beşir atalay, abdullah gül gibiler.

diğer yanda ise erdoğanizm'in yılmaz bekçileri görünümündeki şamil tayyar, melih gökçek, mehmet metiner, yalçın akdoğan gibi isimler...

lakin hepsinin bir ortak yönü var.
hepsi birbirlerine gebe. hepsi birbirlerinin ipini çekecek sırlara sahip.

o yüzden ak parti'nin hedefi, akp'lileri küstürmeden 1 dönem daha iktidar kalıp erdoğan'a başkanlığa giden yolu açmak.

eskiler de çekiniyor, zira bugüne kadar yaptıkları açıklandığı takdirde çok başları ağrır.

ama yine de bugün arınç'ın yaptığı çıkış çok müthişti.
8 haziran'da 100 tane dosya açıklayacağını söyleyerek bombanın pimini çekti ve ak partililerin kucağına bıraktı.

ilerleyen günler çok şeye gebe olsa da, ak parti'nin seçim stratejisi belli. "ne olursa olsun 7 haziran'dan iktidar olarak çıkmak..."
doğrudan tayyip erdoğan için çalışan, parmak indir kaldır vekillerin sayısını arttırmaktır. başka da hiçbir stratejisi yoktur. ne işsizlere iş vaadi, ne emeklilere, memura, işçiye zam müjdesi, ne de gençleri ülkenin geleceğinde söz sahibi yapma fırsatı, eğitimde çıtayı yükseltme müjdesi...

hoş sahi kime anlatıyorum ki ben? akp'nin bu seçimde tek hedefi erdoğan'a başkanlık getirmek ve çözüm sürecini seçimlere dek bozmamak. sonrası umurlarında bile değil. benim yıllardır akp'ye veren vatandaşım ise bunların sonsuza dek başımızda falan kalacağını sanıyor. erdoğan için halkın sefaleti ve açlığı önemli değil. o başkan olup ölene dek kendini ve ailesini kurtarmanın derdinde. akp çöküş sürecine girdi girmesine ama tam anlamıyla göçmeleri daha birkaç sene alacak. o birkaç senede de ülkenin doğusu kan gölüne, batısı ise huzursuzluğa gömülür. türkiyede bunlar olurken akp ileri gelenleri ise çoktan körfez ülkelerindeki mülklerine kaçar.
''7 haziranda oy kullanırken mührü akp'ye basıp pusulaya da ''r4bia'' yazıyoruz''

temalı stratejidir.