amerikalı şarkıcı ve gitarist hank thompson' un öldüğü tarih.
Utanç verici bir skor.
Liverpool bunu beğendi.
Yavin Savaşı'ndan 30 yıl sonra.
Kanuni sultan süleyman’ ın 513 üncü doğum yıldönümü.
4-0'dan sonra maçı bırakıp o zamanlar takıldığım forum sitesindeki yorumları okumaya gitmiştim. bazı yorumlarda 5,6.golden bahsediliyordu ki bunu fenerbahçeliler yazmıştı, dalga geçmek için yazıyorlar sanmıştım.

çok üzülmüştüm. ingilizlerin sevincini, ertesi gün beşiktaş yerine "türkler" diye bahsetmeleri beni çok yıpratmıştı. sonra bu beşiktaşların 7-8 yıl aradan sonra 2 sene üst üste şampiyon olunca türk futbolunun son 40 yılı hakkındaki abuk subuk fikirlerinden, fanatik manyaklıklarından, kıskançlıklarından haberdar oldum. o zamanlar kozasında yaşayıp kendince sempatik takılan bu tipler içlerindeki birçok şeyin acısını çıkarmak için fena kafa ütülemişlerdi.

maalesef, lise dönemimde beni kahreden şu maç için iyiki yaşamış bunlar diyecek duruma geldim. zira onlar senin en ufak hatanı, kötü sezonunu, başarısızlığını affetmiyor. kendi yaptığı en ufak şeyi 30 sene konuşuyor, seni ise itibarsızlaştırmak için türlü türlü kelime oyunlarından kaçmıyor. ama burada kelime oyunu yapabilecek bir şey yok.

şampiyonlar ligi tarihinin en farklı mağlubiyeti. 11 yıldır egale edilmedi. edilmesi de zor.
6-0’dan beş yıl sonrası.
Hiç unutmam 29 aralık 2007 ilk defa kar topu savaşı yapmıştık akşam vakti yılbaşına birkaç gün var tvde evde tek başına felan izlerdik birde peder kuruyemiş almıştı 2007 ile aklımda birtek bu gün kalmış.
ay doğru da tarih yanlış türk futbol tarihinin en önemli günü '' 6 KASIM 2002'' dir.
türk futbol tarihindeki en önemli günlerden biridir.

bjk isimli takım, avrupa futbolunda hala kırılamamış efsanevi bir rekor kırarak ülkenin adını duyurmuştur.

diğer önemli günler ise aşağıdaki gibi:
gs'nin uefa kupası ve süper kupayı aldığı günler,
fb ve gs'nin şampiyonlar ligi'nde çeyrek finale ulaştığı günler,
ilk 11 kadromuzda tek 1 adet bile bjk'li futbolcu bulundurmayarak 2002 dünya kupasında 3. olduğumuz gün.
Naber lan beşiktaşlılar.
Dünyanın tepki koyduğu bi hakemin sebebi sayesinde 4-1 lik skora dalga geçiyosunuz ya.
Öyle bi aklıma geldi bu tarih.
6 kasım 2002 den 5 yıl sonrasıdır.

Edit: Arkadaşlar eksilemeye başlamışlar. Demek ki yanlış hesapladım diye düşündüm, Araştırdım ama hakikaten 5 yıl sonrasıymış...
türkiye nin barselonası olarak tabir edilen beşiktaş jimnastik kulübünün futbol takımının, liverpol a 8-0 yenildiği tarih olarak kayıtlara geçmiştir.
(bkz: 6 kasim 2007)
6 kasım 2002 için bu kadar entry yazılmasına karşılık, şu ana kadar bu kadar az tanım yapılmış, entry yazılmış olduğuna şaşırdığım tarihtir.
oysaki türk futbol tarihinin unutulmaz günlerinden biridir o gün. şampiyonlar ligi'nin gelmiş geçmiş en farklı galibiyeti ve/ya da mağlubiyeti bu tarihte alınmıştır.
beşiktaş'ın liverpool'a 8-0 yenildiği tarihtir.

(bkz: 6 kasım 2007 liverpool beşiktaş maçı)
(bkz: beşiktaş)
(bkz: http://arsiv.sabah.com.tr...4da28207c3a32bd22e8c.html)
call of duty 4 ün piyasaya ilk çıkış tarihi.
tam beş 5 yıl öncesi de ayrı bir olay.
dunya tarihine gecmistir. sampiyonlar ligindeki en fazla farktir.