bugün

(bkz: teker teker gelin ulan)
kendini mourinho sanan teknik direktör söylemidir.
üç büyüklerin kötü bir sezon geçiriyor olmasından dolayı tamamen "tesadüfen" ve federasyonun korumaları ile liderlik koltuğunda oturan vasat bir takımın teknik direktörülüğünü yapmakta olan kişi tarafından yapılmış saçma ve gereksiz açıklama. Bülent uygun'a şunu söylemek istiyorum: Bir ara küçümsediği arsenal teknik direktörü wenger bile bu kadar saçma ve gereksiz açıklama yapmaz. Hani o gelsin sivasspor'u şampiyon yapsın diyordu ya.

edit: hiçbir zaman iyi ve büyük bir teknik direktör olamayacak kişi söylemidir.
5'te tıkandılar.
(bkz: 8 temmuz 2009 sivasspor sc heerenveen maçı)
çok doğru söylenmiş bir söz sahidende. daha hazırlık maçında 5 gol yiyorsan, 9 da yersin 20 de.

(bkz: afiyet olsun aşkım)
valla 5 tane yediler lan.
şimdi neolacak ; 9 mu yoksa?

(bkz: kahinmisin bülent uygun)
'hepinizi yeriz biz!' denilesi istektir.
(bkz: bülent uygun a sayıları öğretmek)
e tamam işte çarşı dokuza razı sekize karşı aynı şey degil mi?
Açılışi 5-0 ile yaparsan çıkıp böyle konuşursun.
(bkz: 5 te devre 10 da biter)
(bkz: 8 temmuz 2009 sivasspor sc heerenveen maçı)
(bkz: afiyet olsun)
(bkz: afiyet olsun yiğidoma)
dangalakça yapılmış açıklamadır.
bülent uygun'un fenerbahçe'nin avrupada yediği farkları görmezden gelip galatasaray'ın 6, beşiktaş'ın 8 yediğini ima ederek bir kez daha fenerbahçe yalaklığı yaptığını bariz belli etme durumu.
- 6 gol yemeyiz abi ama 9 yeriz. nasıl?
+ olum 9 yiyince 6 yı da yemiş oluyosun zaten. buna mı seviniyosun?
- .... ya sende ne biçim adamsın. bok atıcaktım diğer takımlara aklımca. çok zekiyim ya ben.
gereksiz beyanatların efendisidir. avrupa'daki temsilcilerimiz her daim desteklememe rağmen bu laf yüzünden bugün inşallah sivas 7 veya 9 yer diye dua ediyorum. bi insan bu kadar antipatik,bu kadar gerizekalı,bu kadar beyinsiz olur mu canım. dangalağın daniskası..
gün itibarı ile doğruluğu sınanacak hezeyan..
(bkz: 69 yaparız ama doggy olmaz)
(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
- abi moralim çok kötü ya.
- noldu lan?
- fark yedi abi sivas. hiç böyle düşünmemiştik.
- hadi ya kaç kaç bitti?
- 9-0 !
- oh iyi ya. ben de 8 tane yediniz felan sandım.
- mnıskiii.
- hocam ilk yarı 3-0 bitti, ikinci yarı ne olur?
+ valla 6 gol yemeyiz, 7 yeriz. 9 yeriz ama 8 gol yemeyiz.
- 6 gol yediğiniz vakit bilerek yedinciyi yiyeceksin yani?
+ ben ne söylüyorsam o doğrudur, evet yedinciyi yiyeceğiz.
- yediden sonra sekiz olursa?
+ dokuza kadar yolu var.
- mantıklı mı sizce?
+ askerde mantık yoktur. selaaaam dur!
- aha manyamış bu, hala kendini asker sanıyor.
+ muhabir, hazrol!
- amanın...
+ mikrofoooon omza!
28 temmuz 2009 anderlecht sivasspor maçı gösterdi ki, büyük konuşmayacaksın bülent uygun.
kıçı kırık, eski günlerinden çok uzakta olan anderlecht, daha 32.dakikada 3 gol buluyor. ligde son 2 sezondur 4 büyüklerin başarısızlığı sonucu, takım bi yerlere gelmiş olabilir ama demek ki neymiş ;

avrupa'da işler biraz farklıymış.
sivas anderlecht maçından sonra tekrar gündeme gelmiş ve benim
acaba ne demek istiyor diyerek düşünmeme ve anlamamama sebep olmuş söylem.

tek sayılardan mı sonuca varılır acaba? bilemedim ki şimdi.
büyük hoca bülent uygun'un saçmalamalarından biri ve hatta en ünlüsü. büyük bir mucize olmazsa takımın
elendi bülent bey. yoksa mazallah bir şekilde şampiyonlar ligine katılsan anderlecht'den 5 yiyen
takımın dünya devleri karşısında kaç yerdi acaba? sanırım hayırlı bir yenilgi oldu, yoksa 9'a kadar
yolu vardı bu işin. yoksa futbolda yenilgide çığır açıp çift haneli rakamlara ulaşmak mıydı hedefin?
"arsenal gelsin, sivas'a 3 tane atsın "arsene wenger dünyanın en iyi teknik direktörü" derim" gibi akla ziyan açıkalamanın akabinde gelen bülent uygun saçmalamasıdır.

arsenal değil ama kurada çıkabilecek en uygun takım 5 çekti bülentciğime. o zaman bu anderlecht takımının teknik direktörü ariel jacobs dünyanın en iyi teknik direktörüdür.

nihayetinde değil 3, 5 çekti ulu sivas'a!