bugün

Bir daha ne zaman görüşcez? -Beyaz ışığın kaynağı olan adama söylenebilecek bir söz.
sigara getirin bana.
guti hala yedek mi?
hastane masraflarını sigortanın ödeyeceğine eminsiniz dimi?
önce beyaz bir tüneldengeçtim. sonra ışıklı bir yoldan. nur yüzlü, uzun sakallı bir adamla konuştum. bana geçen ayın at yarışı tahminlerini verdi. lakin uyanamadım. şimdi çok zengin ve altı aylık komadan çıkan bir adam olabilirdim. kahretsin.akabinde şu yeni gözde çiçeği burnunda program olan şifreler programına çıkılır.
_ ömer bey valla ben de anlamadım bi dudağı gökte bi dudağı yerde bir dede sürekli bana dayan kızım dayan diyordu.
_ hımmm o zaman 2+2 dört eder hanım efendi.
_ eeee ???
_ dedim ya hanımefendi 4 ay daha yaşarsınız siz.
_ yani şeyyy yine mi öleceğim ???
_ belki altı aylık koma 6-4=2 2+2=4 4+2=6 aaaaa yine altı çıktı laaa.
_ yahu ne var bir terslik mi oldu ?
_ yok hanımefendi yok hesaplar karıştı araba kredimin 6 ayı kalmışta birden o geldi aklıma.
_ yahu sanada, arabanada, şifrenede...
_ bakın hanımefendi yine şifreli konuşuyorsunuz ? hemen çözüyorum haberiniz olsun.
_ bipppppp...
rte öldü mü?
kafasını hemen toparlayamayacağına göre, "neler oldu bana", "ben neredeyim ?" gibi sorular olabilir.
ohh be dünya varmış.
anne beni niye kaldırmadın okula geç kaldım.
lan ne çok uyudum.
- hele bi çay demleyin...
(bkz: karı isterem) olasılık dahilinde tabi.
hangi yıldayız?
ışığı gördüm.
hangi yıldayız?
amma uyumuşum amq.
vay amk ben öldüm sanıyodum töh.
iyi rüya gördüm.
dün haberini izlediğim gençtir. trafik kazasıdnan sonra 6 ay komada kalmış mucize eseri komadan uyanmıştır. sonrasında beni trafik kazası değil, çarpan adamdan yediğim dayak komalık etti demiştir.
bir: anne açıklaman gereken bir soru var. lütfen gerçekleri söyle ayımıyım ben.

ki: ulan rüyanın 23. bölümündeydim. uyanrıdılırmı insan ya. noldu acaba bitter e ? sarısaçı emicesi yakalıyacaktı bu bölümde. ya oldumu şimdi bu bana yapılır mı. uyumak istiyorum.
Komadaki bir hasta genellikle çıplak olur.
Hasta uyandığında ne yaptınız lan bana diyecektir.
-karı getirin bana.
özet geç piç.
Sigaranız var mıydı?
6 aydır sıçmıyor muyum?