bugün

boş beleş, hiçbir işi gücü olmayan, olmasa da olur insan ziyanıdır.

gelmişsin elli yaşına, götünün kılları pişmaniyeye dönmüş, hala sözlükte gençlerin arasında yazarak geçmişe özlem rüzgarlarında savrulmak niyetindesin.

lan kart horoz! kim ne yapsın seni? defol git çoluk çocuğunla, karın kızınla ilgilen. buradaki olgun erkek görünce beyaz atlı prens görmüş gibi dibi düşen kızların dibini dövme hayalleri kurma.

eskimiş erkek kaşarları.
işi gücü olmayan adamdır. tanım yapmak konusuna gelirsek bilgili olarak düşünüp her konuda yazabilir. abazanlık için gelenler yok mu? onlarda vardır tabi. gördüm mü? hayır.
(bkz: o da olacak)
görmüşlüklerini geçirmişliklerini sözlüğe aktarabilecek insandır. boş beleş, hiçbir işi gücü olmayan, olmasa da olur insanlar gibi gereksiz başlık açmamaktadırlar.
Bir türkçe-ingilizce sözlük kitabının yazarı olabilir. Büyük ihtimalle alanında uzman bir kişidir.
alnı öpülesi adamdır. tahminen o kadar gencin arasında bir şeyler karalamaktadır.
(bkz: bir polis kadın)

daha dün Özelden 77'sine girmek üzere olduğunu itiraf etti.*
erken emekli ya da malulen emekli olabilir. tanışmak, mesajlaşmak, entrylerini takip etmek, gerektiğinde tartışmak istediğim adamdır. ergenlerden bin kat yeğdir.
Bilgili, tecrübelerini paylaşan insandır.
Ayrıca gençleri isteyen bünyelerce kabullenilemeyen insandır.

--spoiler--
lan kart horoz! kim ne yapsın seni?
--spoiler--
Sen gençleri ne yapıyorsun diye sorabilecek insandır*
gazeteci olabilir. sosyal medyada ki olayları araştırarak haber çıkarmaya çalışıyor olabilir. ortalığı karıştırsın sosyal medyaya nifak sokmak için bazı güçlerin maşası olabilir. evleri vardır kiracılardan iyi alıyordur, oturup tecrübelerini ve bilgilerini burada ki ergenlere aktarıyordur. kısacası liseli ergenlerden bin kat daha iyidir. ondan öğrenecek çok şeyimiz var.
gördüklerini anlatsın ama geçirdiklerini anlatmasın yazarıdır.
sözlükte yazarlık yapan, bilgi birikimini herkesle paylaşan adamdır.
ulan liseli ergenler yazıyorda ne oluyo!
am göt meme!

özelden bir kıza iş atıp, akabinde ''yaşın küçük, okuluna git'' cevabını alınca böyle hezeyanlar çıkıyor muhtemelen...
demek ki! reddedilmenin verdiği üzüntü ile böyle tespitler sıçılıyormuş. bunu anladım.
90 yaşına girdim ,böyle kafa görmedi.