bugün

e bunu yapanlar diil de bunu "yaptıran" esas beyinler- arka plandakiler- bunu niye yaptırdıklarını pekala da biliyorlardır.

böyle şeylerin meyvelerini 30 yıl sonra alırsın, sonra ortaya çıkan meyve "boktan" olursa ağlamıycaksın, yalnız.
"madem zorunlu eğitim dışında kalan imam hatipleri dolduramıyoruz o zaman biz de zorunlu eğitim alanındaki anaokulunu imam hatip yapalım"kafası.
Keske ahlak ve dilbilgisi egitimi verilse. Kendi dilini ogrenememis bireye arapca yuklemesi yapmak ne kadar dogru tartisilir.
dindar nesiller yetiştirelim derken, insanı dinden soğutuyorlar...

biz küçükken, erkek ve kız arkadaşlarımızla akşam ezanına kadar dışarda oyun oynardık, gezerdik, çekirdek çıtlardık vs... hiç birimiz de, arkadaşlarımızdan kız olanları kaçırırlar mı, taciz ederler mi diye düşünmezdik.
tertemiz büyüdük gittik.
o zamanlar damacanaya hallenenler, otobüste uyuyan yolcunun suratına attıranlar (ki; bunun bir tık yukarısı uyuyan yolcuyu sikmektir), bayramlarda kapıya şeker için gelen çocuğu kaçırmalar vs hiçbiri yoktu.

o zamanlar dindar nesiller yetiştirme çabasında olan, radikal islamcı partiler, muhafazakar hükümetler de yoktu. çok şükür hiçbirimiz de dinsiz, imansız, allahsız büyümedik...
acizlik...

din ile ne ogreteceksin 4 yasindaki cocuga. bak benim kizim 3,5 yasinda. ne yapiyor biliyor musun? kendi ustunu basini degistiriyor yeni yeni, yemegini kendi yiyor, tuvalete anca kendi gidiyor, bezi yeni atti. ulan 4 yasinda ne dini ne peygamberi, ayip be ayip.
müslümanım ama kanım dondu bunu görünce. kim bilir neyle besleyecekler küçücük insanların zihinlerini. burası arabistan değil 'türkiye'!!!! burası ' türk' memleketi, özünüze dönün özünüze! adam gibi eğitim verin!
ÖNcelikle 48 aylık bebek mi olur yahu. Tamamen algı operasyonu gibi gözüküyor. 12 aydan sonra bebek demiyoruz, çocuk diyoruz. 24 aydan sonra da pek aylık saymıyoruz doğruca sene hesabı yapıyoruz, her neyse konuya gelelim ee kreşlerde ingilizce eğitim var, 5-10 sene öncesine kadar da elitlik ölçütüydü bir nebze.

Gelgelelim absürt bir şey görmüyorum bu durumda, kuran ilminin temelinin bu yaşlarda atılacak olması da güzel, tabi bu sadece kuran eğitimiyle sınırlı kalmamalı, 4 yaş demiş bir çocuk her şeyi kapar, her şeyi alabilir biz yeter ki onlara pozitif bilimlerle birlikte bunları harmanlayıp önlerine serebilelim.
terörist yetiştirme kurumlarınca yapılacak çalışmalardır,
terörist ne mi alaka ?

terör ün tanımı, bir kesimin silahlanıp, sivillere saldırıp öldürmesidir.
tıpkı kuranın istediği gibi;

9:39 - eğer topluca savaşa katılmazsanız, o sizi acı bir azaba uğratır ve yerinize başka bir kavmi getirir ve siz o'na zerrece bir zarar veremezsiniz. allah'ın herşeye gücü yeter.

9:123 - ey iman edenler, önce yakın çevrenizdeki kafirleri öldürün ki, sizde bir güç ve kuvvet olduğunu görsünler.

2:216 - savaş size farz kılındı

din terördür, terör hiçbir şekilde mantıklı kılınamaz, ve kabul edilemez.
248 aylık bir bebek olarak hiç tasvip etmediğim olaydır. evet.
Konuştuğu dili okumayıp yazamayan bir bireyin seslerine ve sembollerine aşina olmadığı, özdeşleştiremediği bir dili anlaması okuması çok zor.

Eğitimde hazır bulunuşluk diye birşey var. Çocuklar arapça öğrenmesin, Kuran öğrenmesin demiyorum. Öğrensinler ama en az 2. Sınıftan sonra öğrenmeleri daha kolay olur.
yaklaşık 2 yaşındaki çocuk oluyor. ve insan karakteri 6-7 yaşlarına kadar oluşur yani 7'sinde neyse 70'inde de odur sözü öylesine söylenmemiştir. 2 yaşındaki çocuklara ingilizce öğretiliyor Kur 'an neden öğretilmesin?