bugün

Bill Gates, donanım geliştiricileri WinHEC 2007 konferansında, Windows Vista'nın geçtiğimiz haftaya kadar lisanslı olarak neredeyse 40 milyon adet satıldğını söyledi.

(bkz: http://www.chip.com.tr/konu.asp?id=3729)
içimden bir ses, bill gates amcaya hassittir ordan diyor.
tanesi 250 dolardan 40 milyon tanesi 10 milyar dolar eder ki, hakkaten ben de hadi len ordan diyorum ilgili arkadaşa.
crack lenerek bilgisayarlara kurulan vista lar da lisansli sayiliyorsa "neden olmasin?" diyerek dogrulayabilecegim iddia.
(bkz: 40 milyon satıldı 50 milyon iade var) *
(bkz: 30 bin kürt öldürüldü 1 milyon da ermeni)
olması olası durumdur. tüm dünyada yaklaşık 2 milyar dolaylarında bilgisayar düzenli olarak kullanılmaktadır. bu rakamı göz önüne aldığımız zaman vistaların satılması mümkündür. büyük çaplı işletmeler zaten her bilgisayar için bir tane yazılım almak zorundalar. ülkemizde olmasa da yurtdışında dikkat ediliyor böyle şeylere.
abarti olabilecegi gibi en azindan yakin bir rakam olabilir 40 milyon. toplama bilgisayar ile bilgisayarcidan alinan marka arasinda cok fiyat farki olmamasi ve bu bilgisayarlarin hemen hemen hepsinin lisansli i$letim sistemiyle satilmasi durumu toparlar nitelikte. gerci bill gates gibi bir pu$t muhtemelen götünden salliyordur ne diyorsa. guvenmiyorum ite.
(bkz: linux) *
xp teması gibi duran ve hiçbir işlem yapılmadığı halde bile 600mb ram'i acımasızca kullanan bir işletim sistemini 40 milyon kişi tercih etti cümlesiyle eşdeğer tümce.