bugün

Normaldir. Günlüğu 5 ekmek parasına geliyor amk anca fırından hamur alıp sikersin o parayla.
"Ulan baban sana kaç para harcamıştır kim bilir, sen babana verdin mi?" Dedirten durumdur.
düz bi matematik işlemiyle sikertilecek önermedir. 7200/4= yılda 1800 lira yapar. haftada 6 kere buluşsalar 52 hafta x 6 gün= 312 gün yapar. 1800/312=günde 5 tl yapar ki hiçbişey değildir. sahilde simit meyve suyu alıp otursanız 5 lira ya eder ya etmez. kimse kusura bakmasın ama kız vermemekte haklı.
5000 tl daha verip bir kuytuda sıktırın kafasına.

giren girdi zaten, en azından içinizde kalmasın.
demek ki 4 yılda 40bin tl harcamanız gereken kızdır.
cimri kocaya gitmek istemiyordur.
Evlenmek niyetinde yok pezevengin. Neyin derdinde denilesi durum.
o parayla evlenilir lan.
ne kadar tasvip etmesem de 50 liradan hesaplarsak 4 sene içerisinde 10 günde bir geneleve gidilebilirdi.
4 yılda şahsi sigara masrafım bile 7200 tl'yi aştığı için vermemesi normaldir. sigarayı emiyor olman, aynı şeyi o kıza da yapabileceğin anlamına gelmez.

hem "vermemesi" diyip hayvanlık, hem de ayda 150tl'ye denk geldiği için fakirlik beyanıdır.

kodumun fakiri.*
"Ne verdin ki ne bekliyorsun?" sorusuna cevaptır.
yatırımın miktarının düşük kaldığının göstergesi. 7200 tl ne olaki dört yıl düşünüldüğünde.
ha zaten dört yılda anlayabildiysen vermeyeceğini, sıfır sayısı az bile olmuş.
siker öldürürüm o kızı ben hiç para harcamadan verenleri de biliyom AMK.
ayda 150 tl'ye denk gelir ki, bu da anca haftada 1 sinemaya ya yeter ya yetmez. adam 3d film izletti diye veren kız da görmedim.
Dükkanın zarar ederek kapanması durumudur.
Maddiyattan çok , ulan 4 yılda hiç mi verilmez dediğim olaydır. 7200 tl çok para değildir lakin 4 sene çok zamandır. ( einstein'in kayıp kardeşi filan değilim )
Ben mecnunmuyum bir am uğruna çöllere düşeyim verirse verir vermezse leylayıda sikeyim demiş şair.
sigaraya daha çok yatırım yaptığı belli eden yazar beyanı.

(bkz: sigaraya senede acımadan verilen para)
(bkz: vermek)*
7200tl yi geçtim 4 yıl diyorsun. 4 yıl bir kıza vakit ayırıcam onu sevicem onunla ağlayıp gülücem ve sonu hüsran olacak. Aşk olayını beceremediğini kabullenirsin. 4 yıl lan 7200 TL kazanılır da 4 yılı kim verecek.
aylık 150 tl kazanan kızın vermemesi olayıdır.

kendini viziteye çıkarsa o parayı 1 saatte kazanır aslında da, neyse o konuya girmeyek...
günde bi simit ısmarlamıssın vermez tabi amk.
Şunu aya bölüp başlık açsanıza tespit yapamıyom onla mı uğraşcam şimdi?
parayı pulu geçtik kıza 4sene harcamışsak o da paşa paşa verecek.
ben bi ayda hiç para harcamadım. hiç vermedi. yok lan sanki tam tersi bişey olucaktı?