1. 1.
  Daha önce yüzlerce olan incilin elde kalan 4 tanesi;

  Matta incili
  Markos incili
  Luka incili
  Yuhanna incili

  Türkçe yayınlanan bir hristiyan sitesindeki misyonerlerle yaptığı münazara;

  Okuyucu onlara soruyor:

  Soru: Allahü teâlânın isa aleyhisselama vahyettiği incil ne olmuştur, şimdi nerededir?

  Cvp: Bozulmamış gerçek incili merak ediyorsan, bu sitede bedava incil bölümü var orayı tıklayıp bir incil alabilirsin ve eline geçen o incil senin merak edip aradığın incildir. (Dakika 1 gol 1 aslında tüm bilmek istediğimiz cevabı burda aldık sözde bozulmamış gerçek incil ve incilin bozulduğunu da itiraf ediyor )

  Soru: Yani orijinal incil bu diyorsunuz. Niye inciller demiyor da incil diyorsunuz? 4 incilden hangisi orijinal? Allah’ın vahyettiği incili, Yahudiler, iseviliğe düşman oldukları için isevi görünüp değiştirdiler. Bu yüzden sayısız inciller meydana çıkmıştır. Elde bunlardan dördü kalmıştır. Lütfen bu dörtten hangisi orijinal incildir? Dördü de orijinal derseniz, o zaman incil tabirini kullanmayın inciller deyin de, herkes tek incil olmadığını bilsin.

  Cvp: Eğer sen yok illa başka bir incil var diyorsan senin bahsettiğin incil hakkında delil vermelisin yoksa sadece iftira durumuna düşer.

  Soru: Hayır biz öyle bir şey demiyoruz. Dört incilden hangisi orijinal diyoruz? Dördü de orijinal derseniz, niye iznik Konsilindeki bütün inciller orijinal olmuyor ki? Bozulmadan aslı durana, tek olana orijinal denir. Dört tanesine yüz tanesine, insan kelamı karışmış olana orijinal denmez.
  1 -1 ... desifreleyici
 2. 2.
  o inciller birbirini yalanlayan, ters dusen inciller degil. incil dedigimiz sey sadece isa mesih in ogretilerinin yazili oldugu kutsal kitaptir. hristiyanlar icin onemli olan sadece bu ogretilerdir. zaten incil bizzat isa mesih tarafindan yazilmis bir kaynak degildir. celiski - orijinallik aranacak ise isa mesih in sozlerinde aranmalidir ki bu 4 incil de de bolye bir durum yoktur.
  1 -2 ... arxaggelou
 3. 3.
  4 kutsal kitapta Allah tarafından gönderildiğine göre,incilde hz.isa'nın tanrının oğlu olduğu söyleniyor.

  Allah ise tevbe süresinde

  ''yahudiler, "Uzeyir Allah'ın oğlu" dediler, Hıristiyanlar da "Mesih(isa) Allah'ın oğlu", dediler. Bu onların kendi ağızlarıyla uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkâra sapmış olanların sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!''

  bu incilin değiştirilmiş/tahrif edilmiş olduğunun en net kanıtıdır.

  bu konu kapanmıştır ve tartışmayada açık değildir.
  2 -1 ... kutsal zebani
 4. 4.
  Neden incil’leri 4 yerine 1’e indirmediklerini sorduğum Hristiyan vatandaşlar, ‘4 incil daha renkli ve daha kuvvetli(!)’ diyorlar.
  Eğer incil sayısının çokluğu bu kitabı daha kuvvetli bir kitap yapıyorsa, neden iznik konsilinde 400 adet olan incil sayısını 4’e indirildi?
  Bıraksaydılar, 396 adet birbirinden farklı incil yakılmasaydı, bugünkünden çok daha renkli, detaylı ve daha kuvvetli 400 tane incil’leri olacaktı(!)

  tavsiyem, yarın incil satan bir yere git ve ‘Ben dört incil’den de birer tane satın almak istiyorum’ de.
  Satıcı sana, dört insanın yazdığı dört ayrı kitap verecektir;
  Matta, Marcos, Luka, Yuhanna Ve hepsinin içeriği birbiriyle farklı

  Tam ilk olarak hangisini okuyacağını düşünürken kendine şu soruyu sor; Orijinal incil hangisi.
  2 -1 ... desifreleyici
 5. 5.
  belirtildiği gibi bu 4 gospel birbiriyle çelişmediği gibi incil'in değiştirilmediğinin de en büyük kanıtıdır. zira dört ayrı kişinin bakış açısıyla oluşturulmuş ve buna rağmen aynı içeriğe sahip olan bir şey bozulmuş olamaz.

  ayrıca tanrı incil'in değişmeyeceğine dair teminat vermiştir. üstelik yalnızca incil'de değil, devamı olduğu iddia edilen kuranda da.

  (bkz: incil ve tevrat ın aslında tahrif olmadığı gerçeği/#41138948)
  1 -3 ... caranthir
 6. 6.
  Ayrıca bu ayette diğer 3 kutsal kitabın nesih edildiğini açıkca ortaya çıkarıyor.

  "Biz bir âyetin yerine onun hükmünü neshedecek başka bir âyet getirdiğimiz zaman -ki Allah göndereceği âyetleri pek iyi bilmektedir- onlar: "Sen iftiracının tekisin!" dediler. Hayır, hiç de öyle değil! Onların çoğu işin gerçeğini bilmiyorlar." (Nahl, 16/101)
  1 -2 ... kutsal zebani