bugün

görsel

para basıyorlar muhtemelen ama yine de şu ortamda aileler için güzel haber.
10 bin tl = 530 dolar.

güzel para kanka. hemen bir ev bir araba alırlar.

oyum akepeye...
Şuan Ağır hasar alan Bölgelerde para ile yapacak bir şey yok.
adam başı değil aile başı 10 bin tl lik yardımdır. her bir aileyi 3 kişiden hesaplasan 100 bin aile yapar. çarp 10 bin lira ile 1 milyar türk lirası ediyor.

evi yıkılan birisinin en az 700-800 bin lira zararı var. eşyaları vs de koy nereden baksan hane başı 1 milyon lira zararda insanlar. can kayıplarını hiç yazmıyorum her bir canın bedeli için dünyada veya galakside herhangi bir para birimi yok o canı karşılayabilecek. toplanan yardım paraları şimdiden 100 milyar lirayı buldu. bu sadece afad da toplanan direkt maddi yardımlar. ahbap derneğinde de yaklaşık 1 milyar lira maddi yardım toplandığı söyleniyor. daha avrupadan ve diğer ülkelerden gelenleri hesaba katmıyorum onların meblağı bizim toplayabildiğimizden çok daha fazladır. neticede "devlet" olarak yardım yapılıyor bizim telaffuz bile edemediğimiz milyonlarca doları çekirdek parası niyetine yollayabiliyor bu devletler.

şimdi daha fazla ne yazsak olmayacak ama bu da bir şeydir diyelim kapatalım konuyu. şimdi gelir ak mücahidler mal mal "dövletimiz votandaşını sayipsiz bırakmadı nankörler" diye ağız ishali olmuş gibi kudururlar. şu anda çadır bulabilenlere veya bulamayanlara sor aile başı 1 er milyon lira yardım yapılsa neye yarar. bizim genel sorunumuz bir yerlerden para bulup insanlara dağıtınca şükretmelerini bekliyoruz sanki tüm sorunlar çözülmüş gibi düşünüyoruz. bu kişisel tatminden başka bir şey değil kendi kendimizi tatmin ediyoruz sadece.
10 bin tl sonra 100 bin yaptılar. siz geçmişte kalmışsınız.

not: chpliyim.
Bas para tabi. Döviz Mart'ta fırlar kesin.
Hakkat bu ne yaa 356 bin aileye 10'ar bin lira vermek nedir yaa?
Bu hokumat mafetti bizi yaa.

Halbusi 99 depreminde ecevit hiçbir şey vermişti. Çok süper yönetmişti rahmetli.
Üstelik o deprem üç misli daha şiddetliydi.
Allah gani gani rahmet eylesin.
Ahh ahh nerde o hiçbir şey veren eski hukumetler, eski liderler.
--spoiler--

Halbusi 99 depreminde ecevit hiçbir şey vermişti. Çok süper yönetmişti rahmetli.
Üstelik o deprem üç misli daha şiddetliydi.
Allah gani gani rahmet eylesin.
Ahh ahh nerde o hiçbir şey veren eski hukumetler, eski liderler.

--spoiler--

kardeş olaya kendince doğru bir açıdan bakıyorsun ama doğru açınız bile yanlış sizin.. sizin reyiz 10 senedir "eski türkiye yok artık yeni dünya devi olan türkiye var" demiyor mu ? diyor. ee nerede hani dünya devi türkiye ? 1 milyar lira dağıtmak mı güçlülük ? eski türkiye hiç veremedi biz verdik diyorsan demek ki sen reyizi de boşa çıkartıyorsun. 23 sene öncesi eski güçsüz türkiye şimdiki güçlü türkiye değil mi sen niye dünya devini eski çelimsizlerle kıyaslıyorsun ki..

true kardeşim o 100 bin liralar "vefat eden" ailelere verilen para dikkatli takip etmiyorsunuz demek ki. ailende vefat eden varsa 100 bin yoksa 10 bin. yani bu ülke vatandaşının maddi olarak karşılığı 90 bin lira fark ettiriyor.
9 bine alçı alıp bütün evi iç dış cephe kendin sıvamak.
bin lira ile de lahmacun söyleyip ailece yenir.
bir banyo bataryası değişimi 500 lira bu arada.2.el batarya değişim 150.

e:bu arada benim bekar evinin de duvarları çatlak hasar tespit daha gelmedi. arkadaşın merdiven dairesi çöken evine oturulabilir denmiş.oyum akp ye.