bugün

Hayati yarisinda terk etmektir.
esasen tam olarak benim düşlediğim ölme yaşıdır.

daha fazla yaşayıp ne yapacağız zaten, yaşa yaşa aynı.
Geçen sene yaptığım eylem.
50 yasinda ölmek varken 35 erken ölümdür, filmin yarisinda cikmaktir.
Sevdiklerinize, ailenize, dostlarınıza belki eşinize hatta evlatlarınıza zor olan, kasıp kavurandır...
Yaşama tutunmak için yapılan hazirlıkların bittiği, lakin o hazırlıkların sonuçlarını görmeden, meyvelerini yiyemeden göç edip, gittiğiniz yaştır...
Acıdır...
cahit sıtkı tarancı' a göre yolun yarısında veda etmektir.
amcamın öldüğü yaştır. tam zamanında mı ölmüş onu bi de arkasında bıraktığı 2 yetimle yengeme sormak lazım. boşa masraf çıkarıyorlar bizim aileye o açıdan amcama çok kırgınım gerçi.
insan bence yaşlılığı da tatmalı, derler ya tek istediğim ölürken gücüm kuvvetim yerinde olsun huzurevine düşmeyeyim. 35 yaş çok erken bir zaman insanın 55 yaşında da 65 yaşında da hayattan bir beklentisi olmalı. Hayatı yaşanabilir kılan da bu.
Amcası 35 yaşında ölen biri geride kalan çocuklar için Boşa masraf diyorsa ben onun vicdanını sikim. Gelince 35 e birde olursa 2 evlat görürüm koca götünü nasıl yusuf yusuf ediyor. Ya ölürsem çocuklarım ne olur diye.
geç kaldım bekliyorum hala. bitse de gitsek.
40 yaşında ancak insan olunuyor aq. Daha başlamadan bitmektir.
cahit sıtkı tarancı'nın yolun yarısı dediği yaştır.
~Yaş otuz beş! yolun yarısı eder.
Dante gibi ortasındayız ömrün.~
çok erken bir ölümdür artık. eskiden max 35 yaşına kadar yaşamayı yeğlerdim ama artık böyle bir durum söz konusu değil. 35'e kalmış 3... korkuyorum sözlük.
hafif erken benim hayalim 40 gibi ölmek daha 6 senem var.
Benim babam öldüğünde 35 yaşında bile değildi.
Ömer seyfettin'in, şeker hastalığı olmasına rağmen, doktorların yanlış tedavisi ve bol bol portakal, mandalina yemesi, üzüm hoşafı içmesi tavsiyesi yüzünden yaşadığı acı durum.

Kısacık ömrüne ne çok ve ne kadar değerli eserler bırakmıştır. O yğzden cahi sıtkı tarhancı'nın yaş 35 şiiri'nden önce ömer seyfettinin hazin hikayesi gelir aklıma, hüzünlenirim.

Keşke daha fazla yaşasaydı da milletimize daha fazla ışık, kültürümüze daha fazla katkısı olabilseydi..
görsel
Ruhu şad olsun.
kalben dilediğimdir. belki bi artı 5 sene daha uzatma olabilir ama olmasa da mahsuru yok. sonrasını istemem. emeklilik için gün saymak, çoluk çocuğa mal bırakmak için yaşlı götümü terletmek ya da bir yerlerde turlamak için bank köşesinde enerjimin fullenmesini beklemek bana göre değil. 35, bilemedin 40 kafi.
Yaş otuz beş, yolun yarısı...
Babamın öldüğü yaş
Benim de 4 senem kalmış.
ölen kişi için çok değişmese de geri kalanları bir hayli üzecek ve derin acılar bırakacak elim olay.

ama tabi ki ölüm bile bir zaman sonra unutulan acı bir gerçektir. unutmanın bir nimet olduğunu akıldan çıkarmamız gerekir.
bir durum. her ölüm erken ölümdür derler. o da şu yüzden, sevenleriniz için yani. misal veriyorum, 60 yaşına bile gelsen annen ya da baban birisi hayatta ise hala çocuksundur denir halk arasında. allah sıralı ölüm versin, evlat acısı vermesin.
Hayat daha çekilmez hale gelmeden yaşanılabilecek şeyleri yaşayıp bitirmek için ideal yaştır.
Nasip neyse o çıkar kaşıkta.
iyi olur, tam ideal yaştır.
Öteki dünyayla sözleşme mi yaptın 80 e dek yaşayacam diye. Belli olmaz. Yaşamak zor. Her an Abbas yolcudur