bugün

Nani'nin son dakikada serbest vuruştan attığı golle fenerbahçe'nin kazandığı maç. Birden akla geldi. Evet.
(bkz: galatasaraylı orospuluğu)nun ne olduğunu bizlere bir kez daha sözlük vasıtasıyla gösterdiği maç.

yok doksan artı yedi, yüz artı onbeş falanmış filanmış. doksan artıda sadece 4 dakika yerde yatan orospu çocuklarını da aynı ana doğurmuş olmalı sizinle...
"hangi maçta 7 dakika uzatma ühühühühhü"
"galatasaray sazı alır eline ühühühühü"
maçı izlemeyen ergenlerin yorum yaptığı maç. antalyalıların bütün maç yattığı bi gerçek. frikik 90+5'ten 20-25 saniye sonra veriliyor, ki antalyalılar bu +5'lik sürede en az 1-1.5 dakika yatıyor. o frikik verildikten sonra da kullanılır. ister +7 olsun, ister +17 olsun.
Maçı izleyemen yorum yapmasın !

90+5 de 90+7 de Fenerbahçenin hakkıdır. Laf atanlar Antalyanın yatan oyuncularını, faulu kullan(a)mayan kalecisini görmezler zaten. Uzatmanın da uzatması olur mu demeyin konu Fenerbahçeden puan almaksa bal gibi olur. isterseniz saniyesi saniyesine uzatmalarda oyunun durduğu süreleri toplayın. Sonuç değişmez. Yarası olan gocunur.
maçı izledim. bir defa skandal olan 5 dakika uzatma verilmesiydi, golün +7'de gelmesi değil. onun dışında antalya kendi mallığından yenildi. kadir bekmezci gibiler çok risk alarak oynuyor, topu dikseler en azından fener de şişirmek zorunda kalacak. ama yok illa kendi yarı alanında kaptırıyorsun. olacağı buydu.
Fenerbahçe'nin Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda 21:15'te hakem Bülent Yıldırım'ın yönettiği ve Antalyaspor'u 2-1 mağlup ettiği maçtır.
Goller; 43. ve 90+6. dakikalarda Fenerbahçe adına Nani'den ve 70.dakikada Antalyaspor adına Guillermo'dan geldi.
Bu sonuçla Fenerbahçe puanını 7'ye yükseltirken, Antalyaspor 6 puanda kaldı...
maçı baştan sona izlemiş birisi olarak bende düşüncelerimi paylaşayım.
öncelikle fenerbahçeyi ve taraftarlarını tebrik ederim. her ne kadar sinir krizi geçirtse de antalyaspor'u da tebrik ederim. maalesef ki antalyaspor doğru düzgün oynayamadı bile maçta. 3 maçınında tamamını izlemiş birisi olarak en sönük maçları buydu diyebilirim çok rahatlıkla. pas yapamadı, orta açamadı, kaleyi göremediler. savunma hattını geçseler belki daha etkili olabileceklerdi ancak isabetli orta dahi yapamadılar maalesef. gusmao ilk maçtan golünü attı sevindirdi bizi ama yetmedi tabi. birde eto'o dan görseydik daha güzel olurdu ama hayırlısı. Maça verilen uzatma süresi normaldi. iki takımda oldukça sert giriyordu birbirine, maçı izleyenler bunu rahatça farketmişlerdir. fenerbahçenin verilmeyen penaltısı vardı ancak penaltı verilmedi diye boş pozisyona frikik verip, hele ki uzatma süresi dolduktan sonra bunu yapması gerçekten kötü oldu.
olan oldu artık, dönüş yok. bize antalyaspor'a ligin geri kalanında daha çok başarı dilemek düşer.
Uzatmada antalyalı oyuncular yerde yatmış.

A-aaaa!! Daha önce hiçbir maçta olmamış olay.

Lan kaç maçta 7 dakika uzatma gördün amk.

Bu senede fenerin en iyi transferleri hakemler olacak belli.

Farketmez Mayıs gelince galatasaray alır sazı eline.
2011'de evimizdeki 90+4'te Santos'un golüyle kazandığımız antep maçına çok çok benzeyen bir maç oldu.

o maçta da verilmeyen 2 penaltı ve kırmızı kartlar; Gaziantep kasap havası ve bitmek bilmeyen çimleri yataş niyetine kullanma sevdası vardı.

bu maçta 2 (ki bana göre 3) penaltı pozisyonu vardı.

ilk yarı fenandao'unn çekildiği pozisyon https://twitter.com/FBeins/status/638085425563889664

2.yarı Nani'nin tartışmasız verilmesi gereken penaltısı; https://twitter.com/Jurna...status/638100936896946176

ve Vine'sini şimdilik bulamadığım ama herkesin de konuştuğu ceza sahas içerisinde RVP'ye yapılan bir müdahale var.

onun dışında antalyaspor'lular belli ki biliyorlardı kaçınılmaz sonu. Aradaki kalite farkını kapatmak amacıyla sürekli oyunu soğutup, yerden kalkmamaya çalıştılar. son dakikada bile rahat 2-3 dakika çaldılar.

Zeki diye bir eleman vardı, sarı kartlık da olmak üzere 7 tane faul yaptı; bir tane kart görmedi. Nani'ye garip bir sarı verildi, bunu es geçiyorum yine de.

En kötüsü de Son dakikadaki fauldü. Fanatik duygularımızı bir kenara bırakırsak ben olsa o faulü vermezdim. Faul veren hakeme bir şey diyemem, müdahale var. Ama ben olsam o faulü vermezdim. Ucuzdu.

Ancak o dakikaya kadar en az 2 net penaltı ve kırmızı kartı es geçmemek lazım. Sadece Nani'ye yapılan faul verilse maç kopardı.

kim ne derse desin; Antalyapor yenilgiyi, FB kazanmayı haketti. Zaten gole kadar Volkan'ı görmedi kimse TV'de.

Bir çift laf da hocaya; geçen yıl emenike ısrası, bu yıl da diego ısrarı bitirecek takımı. Yahu faul de dahil neredeyse tüm pozisyonları hiç eden bir diego vardı. yazık şu emeklere, harcanan şu paralara ve ümitlere. Daha da fazla yazık etme.
trtspor'u izliyorum. hiç bir pozisyona penaltı demediler. frikik pozisyonunda da foul'ün olmadığını söylediler. Antalyamızın hakkını yediler.

Kahrolsun bizans!
it dalaşı bittiyse artık maçı konuşmaya başlayabiliriz.
Diego'nun yetersizliğinin gözümüze gözümüze girdiği maçtır efendim. Maçın kaderini değiştirecek oyuncuların varlığı Diego'nun yarattığı endişeyi bir nebze bastırıyor ancak takım için Diego büyük bir engel. Box to box oynayamayan defansif özelliği korner bayrağından hallice olan ve sahaya sürüldüğü klasik 10 numara pozisyonunda bile vasatın altında kalan bir adamın ilk 11de yerinin bu kadar garanti görülmesine anlam veremiyorum.
Nani'nin adapte olması açısından bu maç çok değerliydi fırsatı iyi değerlendirdi takıma alıştıkça epl'deki performansını tsl'de de gösterir.
Canerin yerine Hasan Aliyi görünce ellerim titredi ancak sakal oğlan kendini inanılmaz geliştirdi Şahtar maçı Hariç görev aldığı son 3 maçta saha içinde güven veren isimlerden.
Volkan bir 5 yıl geriye gitmiş gibi.. Umarım böyle devam eder. Performansının sakal uzunluğuyla ters orantılı olduğuna kanaat getirdim.
Ba fiyat/performans bakımından en zararlı çıkacağımız isim olabilir. Iyi bir yedek, yoklukta gideri var.
Şener'in şut tercihlerini gözden geçirmesi lazım Nani ile uyum sorunu göze çarpıyor.
Bu entry yarın editlenecek sözlük. Izlemeye değer maçtı.
Fenerbahçemin hayvan gibi şii yaptığı maç olmuştur... 90+7 diye ağlayanlar faulün kaçıncı dakikada verildiğine baksınlar...

Evet ne diyorduk

(bkz: Welcome to nani)
+5'e girildiğinde zeki'nin 50 saniye yerde yatışında hakemin saati durdurduğunu gösterişi ortada. bunun dışında +5 niye verildi diye tartışmaya gerek yok zaten 4 dakika kadar antalyasporlu futbolcuların yatmasını bekledik 70. dakikadan sonra. şimdi frikiğe gelelim. faul var mı yok mu? kadir(yanlış hatırlamıyorsam) temas etmiyor. evet faul yok.ancak 2. sn ncesinde serdar özkan'ın kontrolsüz girişinde dengesini kaybedip zaten yıkılmaya müsait koşuyor diego. isteyen aratsın, kadir'in röpörtajı ortada.. hakeme dokunmadın dediğini söylüyor ve hakemin de ona pozisyonun öncesi var dediğini söylüyor. yani serdar özkan.. 90+5 verilmiş 90+6da gol oluyor, evet çünkü faul düdüğü çaldığında 95.20, (yani zeki'nin yattığı süreden 30sn az) ve yaklaşık 1 dakika vuruş yapılmıyor. yani kayıp zaman. saat durdurulmuş. kapiş? her şeyin açıklaması var. nani'yle yapılan dövüş sporunun açıklaması hariç.*
lige başladığımızı hissettiğim ilk maçtır. eyyama erken başladılar.
faul yoktu. Fenerbahçe'nin penaltısı verilmedi(adam nani'nin üstünde taekwondo tekniği denedi resmen). diego çabalasada kötü oynuyor yerini volkan şen almalı. ayrıca fernandao ve josef'in çıkmasıda normal, adamlar 3 günde bi maç yapıyor bunlarda insan(her ne kadar fernandao'nun insan olmasına inanmakta güçlük çeksemde) hoca büyük ihtimal dinlenmeleri için oyundan aldı kimse laf yapmasın. Ayrıca hasan ali'nin oyunu caner'in oyunundan sonra kötü geliyor normalde o kadar kötü oynamadı. Kjaer'i de ayrı tebrik etmek lazım etoya nefes aldırmadı adam.
görsel
Şikebahçe maçlarında ender rastlanmayan bir görüntü.
fanatik fenerli olarak yorumlarsam oyunun genelinde hakettiğimiz maçı son dakika haksız faul kararıyla kazandık.10 yıldır rakip takımdan çok selçuğa küfrederdim artık diegoya ,hasanaliye küfretcez anlaşıldı.diegoyu samandıraya ,hasan aliyi halısahaya sokmam.

(bkz: van persie sen bu lige fazlasın)
Maçı izlemedim ama fenerbahçenin son dakikada da attığı gol sayısı benim bildiğim 10 dan fazladır.bu durumda iki ihtimal vardır ya fenerbahçe son dakikaya kadar maçı bırakmıyor ya da fenerbahçe gol atana kadar maç uzatılıyor. Kararı 'aziz' milletimize bırakıyoruz!
penaltı denilen pozisyon bence penaltı değil.
5 dakika uzatılması ve frikiğin 90+6. dakikada verilmesi normal çünkü uzatmanın başladığı andan itibaren sakatlık sebebiyle 1 dakika gitmişti.
diegonun pozisyonu faul değil.
nani güzel vurdu.
fanatikliğe sövüp saymaya gerek yok.
edit: ayrıca fenerli arkadaşlar bi sakin olun, aynı pozisyonu burak yılmaz, yasin öztekin yaşasa emek hırsızı dersiniz yerden yere vurursunuz.futbolda bunlar var haftaya bir hakem hatası sebebiyle beşiktaş,galatasaray gol atar maç kazanır siz de hakemi, pozisyonda olan futbolcuyu yerden yere vurursunuz.hemen savunmaya geçiyorsunuz bu da normal ama gaza gelmeyin be.futboldan soğuyor insanlar bu fanatiklik yüzünden.
Tamam galibiyet haksız da utanmadan sevinmek nedir amk. Ahlak kalmamış.
2015 2016 sezonunda ligin yeşilliği olacak olan sarı cikciklerin biraz daha sulandığı karşılaşma. filmin sonu yine aynı olacak sayın adına koduklarim.

(bkz: mayıslar bizimdir)
görsel

hahahasiktir. evet.
ba(ğ)zı götüne koyduklarımın verilmeyen penaltıyı yok sayıp, uzatma gösterildiği andan itibaren 30-40 saniye yerde yatan antalyaspor oyuncusunu yok sayıp, kulübüme yüklendiği müsabakadır.

sizlere osman baydemirden geliyor;

http://inciswf.com/hassiktirdiyoruz.swf
hakemin 5 dakika uzatma verdiği ama nasıl olduysa artık 90+7 de atılan golle fenerbahçe'nin kazandığı maç.

şaşılacak bir şey yok. bu ligin yazılı olmayan kurallarından biri yine işletildi sadece.

görsel

(bkz: 90 artı fener atana kadar)
"1-1 bitseydi haksız bir maç olacaktı. muhtemelen yarın fenerin son dakikada attığı gol konuşulacaktır. ilk dakikasından son dakikasına kadar olan fenerbahçe üstünlüğünü konuşmak gerekir." -vitor pereira