bugün

yalnız güvenlik efsane bi tekme yiyor farkındaysanız. o tekmeyi size atsalar bırak dedektörle vurmayı yatırır sikersiniz onu orada. ayrıca çocukların metroya giriş şekli bildiğin çingene styla.

edit: http://www.iha.com.tr/met...ina-yansidi-videosu-27696

güvenlik kamerası görüntüleri. ya ya çocuk haklı canım hı hı.
destan ! yazmış güvenlik görevlisidir.
güvenlik görevlisi haklıdır. o adamın bedava hizmet alma hakkı yok fakat kavga çıkarmışlar bu duruma güvenlik görevlisi güç kullanabilir. kardeşinin oç liğine de koptum
(bkz: kürt)
ölen öz abim diyen çocuğa gıcık olmamak elde değil. romen vatandaş sanırım. duygu sömürüsü yapmakta üstlerine yok ne yazık ki. abin ölüyorsa bir şeyler yap o zaman şov yapana kadar. ya da güvenlikle kavga etmemenin bir yolunu bulsaydınız. hatırılıyorum da bir keresinde cüzdanımı okula getirmediğim için liseden evime kadar yürümek zorunda kalmıştım 3.5 saat aralıksız yürümüştüm. arkadaşlarımdan para isteyebilirdim hem de taksi ile gidecek para bile alabilirdim ama yapmadım yürüdüm. her şeyin bir çözümü vardır iyi ya da kötü. eğer abin ölüyorsa bundan sadece güvenliği değil kendini de sorumlu tut . biz millet olarak sorumluyu karşıda aramakta ne kadar ustayız ...
(#22406497) katılıyorum ben de 1,5 saat yürüdüğümü hatırladım. halbuki arkadaşlarım bana para önerdiğinde onlara yok ya canım yürümek istiyo bugün diyerek geri çevirmiştim.
Metro görevlisine suç bulmamak lazım diye düşünüyorum.
Bir haberi paylaşıyorum:
''Esenler Otogarı’ndaki Metro istasyonunda çalışan 22 yaşındaki Sinan Y.’nin, başka ilden istanbul’a gelen ve nereden jeton alacağını bilemeyen bazı kişilere kendisine ait indirimli kart ile geçiş yaptırdığı iddia edildi. Bunun üzerine araştırma yapan istanbul Ulaşım A.Ş., güvenlik görevlisi Sinan Y.’nin bu şekilde 3’er lira karşılığı 4 vatandaşı kendi kartı ile turnikeden geçirdiğini tespit etti. Bu usulsüz geçişlerle şirketin tam 4 lira 90 kuruş zarara uğradığını ileri süren istanbul Ulaşım A.Ş. avukatları, Sinan Y. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. istanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma sonunda Sinan Y. hakkında TCK’nın 155/2. maddesi uyarınca “güveni kötüye kullanmak” suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Sinan Y. önümüzdeki günlerde istanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlayacak.''
Ülkeyi 4.90 lira zarara uğrattığı için 7 yıl hapis isteniyor!
Evet yanlış duymadınız. Böyle bir olay olunca o görevlinin hareketini de yadırgamamak lazım.
işte bunlar hep hukuk boşluğu sonucu sivil itaatsizlik.
muhtemelen o çocuk bir kadına tacizde bulunsa ya da bir adamın cüzdanını çalsa bugün hiç yaşanmayacak dehşetti.
güvenlik görevlisi bi şekilde işini yapmıştır. aksi takdirde işini kaybetmeyeceği garantisini kimse veremez zaten. bi de her zarar görenin mağdur görüldüğü ülkemizde olunca adı vahşet oluyor.
Istanbul belediyesi kendisini sirf 5 tl'lik zarara ugratti diye 7 bin tl'lik tazminat davasi aciyor bu ulkede guvenlik gorevlilerine...

Dolayisiyla Sorumlu belediyedir. Eger 20 yasindaki genc hayatini kaybederse de gunahi belediye baskani kadir topbas'in boynunadir.