bugün

Kendini hafiften belli etmeye başlamış, nabız yoklamaları şeklinde gelecek olan zamdır.

(bkz: #18124114)

daha sigaraya yeni zam yapmılmışken peşine alkole de zam yapmak kabul edilebilir birşey değildir. alkole daha eylül ayında zam gelmişti zamcıklar. din ve sağlık sömürüsüyle bütün özgürlükler kısıtlı.

1 paket sigara(7.5) ve 1 bira(4,5) = 12TL

(bkz: alayınızın amına korum lan)

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22283772.asp
(bkz: haydi rosava bunuda açıkla)
yok ebesinin amı ali sami dedirten zamdır.
yani var ya hiç bir şey demek gelmiyor içimden. zam haberleriyle o kadar içselleştik ki artık zam haberi olmayınca şaşırıyoruz. işin sonu bu kafa devam ettiği sürece nereye dayanacak merak ediyorum...
ötv'nin yeniden değerlemesi adı altında gelebilecek zamdır. daha net değildir.
kalpten götüren, elleri titreten zam haberi. alkole yapılan zam maaşa yapılan zamdan düşük olacaksa ne ala. yoksa üzüm suyunu geç, sirkeyle kafa bulmalar başlayacaktır.**
öylesine alışkanlık yaptı ki zam haberleri geçen akaryakıtta indirim olduğu görünce tüylerim diken diken oldu. akaryakıt istasyonu çalışanı ile sarılıp hüngür hüngür ağladık.
gına geldi artık zam haberinden dedirtendir.

sigara içmeyecek, içki içmeyecek. nasıl kafa dağıtacak bu millet ya.
yok çaresi demekten başka bir şey bırakmamıştır bana.
ücretlinin maaşından kesilen damga vergisi oranının binde 6'dan binde 7,59'a çıkarılmasına göre daha çok gündemde olacak olan "güncelleme(!)" dir.

ben kendimi bildim bileli devlete binde 6 öderdim. bunu bile arttırdı adamlar. tabi milletin haberi yok.

zaten vergi-prim ödemekten imanımız gevriyor, adamlar benim gelirimin binde 1,59'una bile göz dikmiş. harika herşey harika.
demokratik yasaklanmanın en kolay yolu faiş fiyatlara satılması ve talep edilen müktarın giderek azaltılmasıdır.
gürcistan'da 1 litre votka (çaça) 2lari, yani türk lirasıyla 2TL; marlboro ise 3 lari yani 3 TL. 5 litre birinci kalite gürcü şarabı 3 dolar. bu fiyatlar hemen hemen tüm kafkasya'da aynı. güney kafkasya'da 3 öğün yemeğe harcanacak max. para en fazla 3-4 TL.

demek ki bu saydığım şeylerin maliyeti düşük.

(bkz: biri bizi sikiyo mu ne)