bugün

futbolumuzun 3 büyüklerinin bu seneki durumlarıdır.
cinconlar: yönetimle teknik kadro arasında büyük sorunlar var. ben istedim sen almadın. yok sen bizden bişey istemedin, tarzında. ikinci yarı başarı imkansız.
boya inceltici severler: teknik kadro bıktı. her sene en iyi adamlarını sattı, yönetim. teknik kadro gidecem diyo, yönetim. gitme dur diyor. ikinci yarı başarı imkansız.
fenerbahçemiz: dibe vurduk. sıcrıycaz. neden?
en cevval teknik direktör geldi. ver ikinci lig tamını, süper ligde ilk dörde oynatsın ki fenerin kadrosu iyi bi kadro. teknik yönlendirme eksikti o da tamam. takım zaten başarıya aç. o yüzden kenetlenmesi büyük ihtimal. bu sene ilk 4 garanti. ben şampiyonluktan bile umutluyum.

ha bir de hamseler var. transfer yasak. tecrübesiz oyuncularla oynuyorlar. genç oyuncu iyidir de, beklenmedik sürprizler yapar takıma. olmadık golleri yer. sakatlanır. kadro derinliği sıfır. ligi ortalarda bitirir.
oğlum bak tahminlerimiz tek tek çıkıyor.
takım olarak en iyi durumda olan fb olacak. şampiyonuz. inş.
ozan da gidiyormuş. cincon da adam kalmadı. terim hoca sol acık abdürrahim abi santrafor oynayacak.
En iyi durumda fb olacaktan sonrasını okumadım.
isteyen okusun, isteyen okumasın.
lan takımlar resmen futbolcularını paraya çeviriyor. fener se hem iyi transferler yapma yolunda hem de takımdaşlığı arttırma yolunda hızla ilerliyor.
fark şu birileri teplerden düşüyor fenerse dibe vurmuş sıçrama arayıpında ve illaki bulacak.

kafanızı kuma gömmeyin ya da gömün farketmez. derbilerde görürüz.
görsel
3u de gotu fena halde kaptirmis durumdadir. Artik futbolda saha disi unsurlarin etkisi ayyuka cikmis bir hal aldi. Bu oyunu guzel yapan asil sey saha icinde verilen mucadele olmasina ragmen etkisi cok geri planda kaldi.

3 ay oynamis 18 yasinda bir futbolcuyu bile koskoca galatasaray camiasi kulupte tutamiyor. Galatasarayliligi bir kenara artik bu oyuncular kuluple avrupada basariya ulasilacagina da inanmiyor. Ligde oynanan oyun zaten iyice tiyatroya donmus durumda ama galatasarayin ve galatasaraylinin her zaman bi avrupa hayali olmustu. Bunu ilk satan arda olmasina ragmen onu yiprandigi icin, sartlar oyle gelistigi icin gondermeye razi olduk. Yine de kulube sportif anlamda hizmetleri oldu.

Ozana bakiyorum, gitmek istemesi son derece hakli fakat camianin icinden yetismis bir genc yetenegin kulube sportif anlamda katki vermeden gitmesi, gidebilmesi galatasarayin hedeflerinden cook cok uzaklastiginin gostergesidir.

Ama bu sene ama gelecek sene bu cocuk gidecek ve gitmesini kolaylastiran o serbest kalma maddesini oraya koyan zihniyeti bozuk, ongorusuz hiyarlari da unutmayacagiz.

Su karli havada alt yapidan gelen cocuklara karda acan cicek gibi bakarken, guzel zamanlarini baska topraklarda acacak olmalari uzucu. Kendisine bol sans.
cinconun da boyacıların da teknik direktörleri yönetimle anlaşamıyor.
e teknik direktör mutsuzsa o takım iflah olmaz.
ersun hoca ise süper mutlu. yaylalar ve denize dalayım mı türkülerini söylüyor.

hangisi başarılı olur sizce?