bugün

take two ya bağlı amerikalı oyun firması. yaptıkları/yapacakları oyunlar;

http://en.wikipedia.org/wiki/2k_games

adresinden incelenebilir.
mafia 2 'de çevre detayları konusunda devrim yaratmış oyun şirketidir. Sunduğu indirilebilir içerikler açısından ne kadar paragöz olduğunu da göstermiştir.
Borderlands ve civizilation'u yüz yetmiş liraya çıkararak türk oyunculardan küfür yiyen firma. Evet, allah belanızı versin!
fifa, nba gibi oyunlara kendi ismini vermiş oyun firması.

vay amına goyam. *
10. kuruluş yıldönümü nedeniyle şu anda tüm oyunları Steam'de müthiş indirimde olan çok başarılı oyun yapımcısı.
Ben hayatımda böyle iğrenç bir zihniyete sahip firma görmedim. Adamların para tutkusu herşeyin üzerinde. Eyvallah çok sağlam titleları var, Borderlands olsun, Bioshock olsun, oynamasamda XCOM, Sid Meier's serisi falan mükemmel seriler. Ama gelin görün ki adamların fiyatlandırma politikası tam bir acı. Çok uzun zaman önce Bioshock triple packlerini aldım efenim kendilerinin. Seriye öldük bittik, infinite'i de bitirdik. Sonra DLC'ler bi baktım Rapture'da geçiyor. Lan benim bitirmem lazım derken başladım DLC lere indirim beklemeye. Adamlar nuh demiyor peygamber demiyor o DLC'lerin fiyatını oyundan daha ucuz fiyata çekmiyorlar. Evet indirim döneminde oyunun season pass'i oyundan daha pahalı. inat ettim oyundan ucuzlayana kadarda almayacağım. Nereye kadar devam edecekler merak ediyorum.

Bu arada sadece bu da değil, her sene NBA 2KXX çıkar, bir sonraki oyun çıktığı gibi oynadığınız oyunun Multiplayer serverları kapatılıyor. O süre zarfı boyunca da fiyatı kesinlikle oynamıyor. Multiplayer kapanınca kabul edilir fiyatlara geliyor ancak.

Bunun üzerine Steam'de kendileri XCOM-2 yi çıkarttılar, fiyatı en yüksekler arasında sanıyorum rekor. 220 TL. Dünya da da en pahalı burası onu da dikkatinize sunarım. "https://steamdb.info/app/268500/";

Aynı zamanda Rockstar la da yakın ilişkideler tam ilişkilerini bilmiyorum da, nasıl oluyorsa Rockstar bu kadar insafsız değil. Tamam o da vurup öldürüyor biraz da, 2K'in bu aşırı paragöz politikası kabul edilir gibi değil. Steam'in EA'si gibi adamlar.