bugün

kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin kendi zekalarının yetmeyeceği üniversitelere yerleştirilmesi olayı. Murat Hüdavendigar Üniversitesi öğrencilerinin, götümü yırtarak kazandığım istanbul Üniversitesine yerleştirilmesini kabul etmiyorum.!

ilgili haber şurada.

http://www.milliyet.com.t...sitelerin-gundem-2286067/
e ne yapsınlar amına koyayım?
hem okulları aç çocukları yerleştir, mağdur et..
hem açtıklarını geri kapat, tekrar mağdur et..
pardon diyip ortada mı bırakılmalılar?
iyi yerleştirmişlerdir.
eğitim mi kaldı ülkede neyine şaşırıyonuz amına koyuyum biz götümüzü yırtalım millet para ile en kral okulda okusun ordan devlete geçsin ne güzel memleket amına koyum. elin suriyelisi ayrı dert bu ayrı dert.
Önce suriyeliler şimdi bunlar. Üniversite denen kavram bitmiştir. Yüksek lise statüsü teknik ve büyük ünilere kadar ulaştı.
Resmen bizim devletimiz fetoculara sızmış zamanında. Duruma bakarmıshahahaha.
O değil de mezun olduklarında diplomalarında hangi üniversitenin adı yazacak onu merak ediyorum ben. Eğer ygs ile yerleştiği özel üniversitenin değil de devlet üniversitesinin adı yazacaksa o zaman büyük haksızlık işte.
Ülkedeki eğitim anlayışına bir yenisi para ver 2 sene sonra biz seni devlete aldırırız taktik güzel kullanışlı.
Paranın her zaman hayat da başarı getirdiğinin kanıtı.

Biz 16 yıl eğitim öğretim görelim adamlar 16 saat içinde, binde birlik puan yetersizliği ile şehir dışında okumama sebep olan YÖK ün kararı ile lisans eğitimini alsın.

Kimse çıkıp da hala ben ülkemde şöyle böyle demesin, aklınız varsa nefes aldığınız her saniye daha kaliteli bir hayat için yurt dışına çıkabilme ihtimalini gözden geçirin.
suriyelilere üstüne 1200 tl veriliyor adamlar gelmiş kendi bedava okudukları okulu para ile okuyacaklar diye ağlıyor. adam gibi alternatif söyleyin o zaman ne yapalım bu adamları okumasınlar mı? avrupa ve amerika'da durum böyledir paran varsa istediğin üniversiteye gidersin paran yoksa burs kazanmaya bakarsın o da bayağ derslerin iyi olacak yani inek olacaksın ya da sporcu bir yönün olacak ve okula katkı sağlayacaksın.
yerleştirmeler kontenjana göre olur başka bir özel üniversiteye pat diye yerleştiremezsin. yerleştirebilmen için ayrıca o üniversitenin rektörlüğü de kabul etmelidir. yeteri kadar öğrenci toplamışsa asla böyle bir durum söz konusu olmaz. hak yeniliyorsa ankara'da iyi özel ünilerden dandik devlete gönderilenler var.
cidden buna muhalefet eden geri zekalıdır yani illa konuşturuyorlar. siz dandik bir sınavdan ortalamanın üstünde puan almış sıradan insanlarsınız kendi işinize bakın.
harbiden murat hüdavendigar üniversitesi diye bir yer varmış. dsfghsfsfghsfgh
saçmalıktan başka bir şey değildir. ulan paralelci üniversitesinde oku sonra hop bir anda ege üniversitesi ankara bilmem ne oh ne ala ne memleket. evet.
Skandalın dik alasıdır. Şaşkınlıklar içerisindeyim. Ben kapatılan özel ünilerdeki öğrenciler başka özel üniversitelere geçiş yapacak diye bekliyordum. Ödemeler de aynı şekilde devam edecekti. (böyle bir haber okuduğumu hatırlıyorum, neyse.)

Zamanında Fatih üniversitesinde ortalama kasıp istanbul üniye gelen sayılı öğrenciler bile bir dönem sonra "abi mezun olsak yeter" moduna geçiyorken, adını ilk kez şu an öğrendiğim bu özel üniden gelenler nasıl mezun olacaklar çok merak ediyorum. Hiç istanbul üniyi kazananlar müthiş zeki baya zeki kasıntısına da girmiyorum böyle bir şey zaten yok. Benim asıl üstünde durduğum nokta okulun temposu, sınav içeriği ve ders geçme kriterleri. Alışmayan sudan çıkmış balığa dönüyor.

Sınıflarda birikmeler arttıkça sırf mezun edelim diye bu kaliteyi düşürürlerse de üzülürüm. Sonuçta gerek bürokrasi işleri gerekse son yeniliklere ayak uydurmada sınıfta kalan bir üniversite olarak belki de tek elle tutulur yanı sağlam ders içeriği olan bir okuldan o da giderse geriye neyi kalır ki?

Kapatılan ünilerdeki mağdur edilen öğrenciler dünden meraklı mı bu okula onu da bilmiyorum, bir onları da dinlemek lazım fakat olayın telafisi bu şekilde olmamalıydı bence. Hem belli bir kaliteyi koruyan üniler hem de açıkta kalan öğrenciler zarar görecek bu işten. Kazanan taraf yok yani.

Edit: şimdi baktım da murat Hüdavendigar üniversitesine, okulun psikoloji ve ingilizce mütercim tercümanlık okuyan öğrencilerine bol sabır, çalışma azmi ve metanet diliyorum şimdiden.
Yerleşenlerden biriyim. biz mi dedik kardeşim darbe yapın diye. Ayrıca özelde verdiğimi parayı devlete de vericez neyin tatavası bu ?
Burası Türkiye amk. Burada itiraz edersin 2.ci gün küçük bir şey yaparlar unutursun.
Twitterda 'ay hiç devlet okulunda okumadım şimdi napıcaaaaam. 'Diye bi yerlerini yırtmış biri. Bacım devlet okulundakiler de sana heves değildi.
iyi tamam da, zaten ücretli yerleşen parasını ödeyecek. alınan eğitim aynı. müfredatlar her üniversitede üç aşağı beş yukarı aynı ki o bölümde belli bir seviyeye getirebiliyor öğrenciyi. beğenmeyenler çözüm önerisi getirsin.
Ya bik bik etmeyin bi amk ya.

Adam 250 puanla örneğin hukuk okuyacak sen de 490 puanla okuyorsun diyelim. O insanın seviyesi her şekilde belli ( zeka seviyesi değil çünkü her çalışmayan geri zekalı değildir, üşengeçtir, rahatına düşkündür, imkanlar elvermemiştir vs. ) o insan zaten senin gibi olmayacak, olamayacak sen yine iyiysen farkını ortaya koyacaksın. 250 puanla hukuk okuyan insanda zaten eksik bir şeyler vardır senin artılarınla onun eksileri hiçbir zaman aynı seviyede olamayacak. Afedersin de eşeksen dünyanın en iyi üniversitesinde olsan da yine eşeksindir. Herkesin sunulanı kullanma şekli farklıdır. Senle aynı okulda okuyor diye aynı statüde olmayacaksınız. iyi olan farkını her ortamda ortaya koyar abi ben bunu bilirim. Fazla kafa sikmeyin.
Bilsem hüdavendigar university psychology i yazardim ya o degil de siz zaten niye hüdavendigar university psychology i yaziyonuz?