bugün

son dakika haberi olarak geçen saldırıdır. umarım yanlış duymuşumdur ki 13 kişinin öldüğü haberini işittim. biz halen abd den izin bekleyelim. artık bu kadar rahatlığı ve umursamazlığı aklım almıyor...

edit: 10 kişinin öldüğü yazıyor...
http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2007/09/29

ölü sayısı 12 kişi olarak belirtilmiş.
sözlükteki destekçilerin kına yaktıkları saldırı olmuştur. dağda saklanırsınız, ekranın gerisinde saklanırsınız, itler bile havlarken meydana çıkar, it bile olamazsınız.
başta imralı'daki olmak üzere hepinizi tek tek sallandırmadan bitmeyecek kahbeliktir. bu piçler, bebek katilleri için insan haklarını filan bir kenara koyacaksın, ibreti alem sultan ahmet camisinin avlusunda sallandıracaksın yakaladığını.
http://www.internethaber....news_detail.php?id=106468

söze gerek yok, küfür kifayetsiz kalır böylesi anlarda.
bunlar kahpedir, kahpe dölüdür, tavuklardan daha korkaktır ancak bu şekilde savaşabilirler, başlarındaki it yakalandığı gün türkiye'nin emrindeyim diye ağlıyordu, yalvarıyordu, sorsan özgürlük mücadelesi veriyoruz derler, mücadeleyi erkekler verir beyler, siz ancak dağdaki terörist kadınlara tecavüz edecek kadar erkeksiniz.
çözüm filan kalmamıştır, çözüm dağdaki itleri ve şehirdeki yardakçılarını sallandırıp, türkiye cumhuriyeti'nde barış içinde yaşayan kürt kardeşlerimizden bu pislikleri izole etmektir.
o imzalardan sonra daha da artar bu eylemler.
insanda küfretme isteği uyandıran haberdir. özgürlük mücadelesi yolcu minibüsü tarayarak oluyormuş demek ki... a.koduklarım...
yarin bi kaç yetkili makam televizyonlara çıkıp olayı kınayacaktır.abd ye göz dağı verecektir. hepsi o kadar. söylenecek laf kalmadı. yazıklar olsun başımızdakilere.
ulan bu kaçıncı artık... mehmetçiklerimiz şehit oluyor, yuvalar yıkılıyor, aileler dağılıyor. Artık ne yapıyorsanız yapın !
terör örgütünün uzun bir süre sonra askeri değil de halkı hedef aldığı bir saldırıdır. saldırının özellikle kürt köyüne yolcu taşıyan bir minibüse yapılması dikkat çekicidir. bu nedenle pkknın yapmış olmaması ihtimaline, yapmışsa da bildik emelleri için olmadığına inandığım saldırıdır.

nedense asker'e değil de yerel halka yapılan saldırılarda belki de üzülmem gerektiği kadar üzülmüyorum, üzülemiyorum. belki tanıdğım bütün kürtlerde apo sempatisi gördüğüm içindir.

"mehmedime birşey olmasın da" yazmama onlarca mesaj aldım bu başlıkta yazdıklarımdan dolayı.. belki de bir çoğu haklıydı yeterince açık değildi girim. zoraki edit yaptım bir bakıma. umarım empati yapıp bir daha değerlendirirler düşüncelerimi. belki de yazık bana.. ama ben buyum
yarın itibariyle unutulup gidilecek olaydır. teröristler dağda değildir nerede olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz demiştir bir komutan. bu durum böyle olduğu sürece de devam edecektir bu çatışmalar.
ölümlerde bile ayrım yapanları aramızda barındırdığımızı gördüğümüz üzücü olaydır,ne demek ya birbirlerini vurdukları sürece problem yok, doğudaki insanlarımıza olan bu kin nefret neden? oradaki insanlarımızın ölümüne bile böylesine vurdumduymaz olursak ankara'larda daha çok bombalar patlar.
insanın kanını donduran eylem. yapanları terörist diye nitelendirmeyenlere apaçık bir delil. şehit olanlar kim olursa olsun, ister asker ister sivil, ağlanacak olaydır. ölen onca insanın cocukları artık yetim. ayrıca "ölen kürt kökenli vatandaşlarımızı, korucularımızı pkk'lılar öldürdü, birbirlerini vurdular." demek utanç verici bir durumdur. kınanılması gereken harekettir.
saat 19.00-20.00 arasında olduğu söylenen bu olay günümüz türkiyesinde 23.00 da ajanslara düşmekte televizyonlar altyazı olarak geçmekte saat başı bülteninde birkaç dk lık bir haber olmaktadır.. merak ediyorum en son el kaide saldırılarından ve deprem ve birkaç trafik kazasından sonra türkiye de 3 ü çocuk olmak üzere 12 kişi kaç saldırıda katledilmiştir.. böyle bir konu njasıl oluyorda eğlence programlarının arasında birkaç dklık yer edinebiliyor. medyadan ve samimiyetsiz insanımızdan tiksinmemek için elimde tek bir sebep bile yok. içim öfke dolu..bu nasıl bir yoldur ki gidiyoruz.. teröre lanet yağdırmak için daha neyi bekliyorlar..
medyada bu kadar yer verilmemesinin insanları şüphelendirdiği olay. akp mi desem, abd mi desem,pkk'nın gerçekten bitmesi için ciddi bir operasyon yapılmasını engellemek isteyenler mi desem.
(bkz: orospu çocukluğunun sınırlarını zorlamak)
bu da olaya bbc yourumu: http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7020360.stm
amerika'dan gelecek başbakan recep tayyip erdoğan'a hoşgeldin hediyesi.
(bkz: böyle kahpedir dünya)
güvenlik güçlerinin en son 9 pkk lıyı öldürmesinden sonra pkk lıların misilleme amacıyla yaptığı olaydır. öldürülen 9 pkk lının öldürülmesinde büyük pay sahibi olan köy korucularını taşıyan minibüse yapılmıştır. madem misilleme yapacaksınız, .ötünüz yiyorsa gidin askere yapın bakalım diyesi geliyor insanın. herkesin gücü yettiğine demek ki..
şehit annelerinin, çocuklarının, eşlerinin milyonlarca bedduasının hedefi olan hainlerin yapabildiği tek şeydir; masum insan katletmek.

(bkz: allah belanızı versin)
bitirilmek istenseydi çoktan bitirilirdi bu terör denilen hadiselerden biri. demek ki birileri bitirmek istemiyor.
dağdaki kardeşleri ile guru duyan onları özgürlük savaşçısı ilan eden şerefsizlerin eline yüzüne biraz daha kan bulaştıran saldırı.

Lan allahsız kitapsız şerefsizler öldürdüğünüz kişiler kürt değil mi? Hani lan siz kürtleri savunuyordunuz? Hani lan siz doğu halkının sorunlarına dikkat çekiyordunuz? adamlar sulama kanalı gelsin ekmek parası kazanalım diye çoluğu ile çocuğu ile kanal imşaatında çalışıyor sende yattığın yerden gelip o adamdan silah zoruyla erzak alıyorsun oğlunu alıp dağa çıkarıyorsun birde çalışıyor alnının teriyle devletine ailesine katkıda bulunuyor diye öldürüyorsun.

Ne bilmem ne çocuğu ne başka küfür alayınız pkklı alayınız şerefsizsiniz. Gün gelir bunların hesabı tek tek sorulur. "Dağdaki kardeşlerine" terörist diyemeyenler alnının akıyla vurulup bu kara toprağa giren vatandaşlarımızın hesabını illaki verir.