bugün

1985'teki heysel faciasından sonra ingilizlerin avrupa'dan 5 yıl men edilme cezasının hemen bitiminden sonra manchester united 1991 kupa galipleri kupası finalinde katalanları 2-1'le geçerek kupaya uzanmıştı. tam 20 sene sonraki kapışmaya gelene kadar arada inanılmaz maçlar oynandı. 1998-1999 sezonunda şl grubunda oynadıkları maçları hatırlayım orgazm olmamak elde değildir.

maçın kazananı türk hava yolları olmuştur şimdiden.
barça mızın ( ne var lan.) kazanmasını yürekten istediğim maç. beklemesi izlemesinden daha zevkli aynı el clasico lar gibi.
kazanan ben olacağım. cips bira ve kaliteli bir maç. daha ne ulan.!
maç sonucu beraberlik ama uzatmalarda m.u. alır maçı.
barcelona'nın kazanmasını her şeyden çok istediğim maçtır. kral kupası'nı madrid'e kaptırmamızın ardından bu kupayı almak zorundayız lan.*
dünyanın en itici takımı olma yolunda emin adımlarla ilerleyen barcelona'dansa, nefret ettiğim ingilizlerin, nefret ettiğim takımı manchester'ı desteklerim daha iyi parolasıyla izleyeceğim maç. bu arada demeden geçemeyeceğim; adanın gerçek kırmızısı liverpool'dur.
şifresiz yayınlanırsa star tv'nin reyting rekoru kıracağı maç.

edit: şifreliymiş. yine ler.
wembley son yıllarda united'a hiç ama hiç uğurlu gelmedi:2007'de chelsea'ye uzatmalar sonucu kaybedilen fa cup finali,2009'da everton'a penatılar sonucu kaybedilen fa cup yarı finali ve bu sene man.city'e kaybedilen fa cup yarı finali.
tabii ki de 2009 ve 2010'da kazanılan süt kupası carling cup'ı biraz ayrı tutuyorum.

yeni wembley yapıldıktan sonra zemininin yeterli güneş alamaması gibi korkunç bir mimari hata olduğu,özellikle geçen sene steven gerrard'ın ingiltere adına forma giyerken sakatlanarak oyundan çıkmasından sonra zeminle ilgili tartışmalar baş göstermişti.zeminin inanılmaz ağır olduğunu söylüyordu futbolcular.arsenal ve manchester united gibi premier league'de rakiplerine oranla daha akıcı futbol oynayan takımlar bu stadda inanılmaz zorlanıyor.barca'nın ise akıcı oynamakta üstüne olmadığı bir alanda bu stad'ın barcanın pas trafiğine hiç ama hiç uymayacağını düşünmekteyim.roma gibi zemini barca'nın pas trafiğine çok uyan bir stadda,barcanın neler yaptığını zaten gördük,united'ı rezil ettiler.sadece stad farkından dolayı barcelona'nın istediği ve her zaman oynadığı oyunu pek oynayamayacağı görüşünde ve ümidindeyim

come on united!
on numara maç dedikleri cinsten bir maç olacak. iki takımda süper bir performans gösterdi. iki takımında kendine göre artıları var. favori belirlemek o kadar zor ki.

tek bildiğim bir şey var, o da bu gece'nin süper geçeceği.

iki takım ile ilgili geniş kapsamlı bir istatistik ve datalar hazırladım. okumak incelemek isteyenler bu adresten ulaşabilirler.

http://samedisler.blogspo...elona-manchester-utd.html
Sözlükte Manchester United biraz küçümsenmiş gibi. adamlar premier ligde chelsea, liverpool, arsenal, manchester city, tottenham gibi takımlarla teke tek mücadele edip şampiyon olmuş. ardından avrupanın diğer güçlü takımlarını da tek tek yenip finale kadar gelmiş bundan sonra yenilir gibi bir mantık ortaya çıkmış. benim bildiğim manchester sonuna kadar savaşır. hızlı oynuyla rakibi yorar 1-2 gol bulur kendi alanına çekilir maç bitene kadar.

barcelona da öyle yabana atılacak bir takım değil. zira la ligada real madrid, valencia, atletico madrid, villareal, sevilla gibi takımları teke tek yenerek şampiyon olmuş bir takım. aynı manchester united gibi avrupanın diğer güçlü ekiplerini yenerek finale çıkmış bir takım. barcelonada mükemmel paslaşmalarla, ara paslarla golcü oyuncularıyla 1-2 gol bulacak ve kendi yarı sahasına kapanacaktır maç bitene kadar.

şüphesiz bu maç sadece 2 takımın maçı değil evrenin en iyi ligleri olan premier lig ve la liganın mücadelesi olacak. bu akşam bizleri çok keyifli bir maç bekliyor.

bu maçı kazanan ekip porto ile süper kupa maçı yapacak. onun heyecanınıda o zaman geldimi anlatırım.
manchester united zorlanmadan bu maçı alır. barcelona avucunu yalar.
alex hoca kurttur. bu kupayı kolay kolay vermez.
barcelona'nın 2-0 kazanacağı maç. tahminim tutarsa avazım çıktığı kadar bağırırım burada artık, işim ne.
hafta içi oynansa idi harıl harıl papatyam dizisi i aramam sebep olacaktı.
28 mayıs 2011 manchester united fc barcelona maçından epey farklı bir maçmış, öyle dedi tahsin amca.
manchester alır kupayı. buraya yazıyorum.
edit: ya tutarsa mantığı ile yazılmıştır.
manchester ın kazanmasını istiyorum. barça bunalttı artık.
salı gününe denk gelmediği için star tv'den yayınlanan maç.

yoksa papatyam'ın olduğu gün olsa siksen yayınlamaz.
barcelona'nın messi ve villa'nın golleriyle 2-0 almasını umduğum maçtır. ayrıca eğer messi 1 gol atarsa şampiyonlar ligi'nde bir sezonda en fazla gol atma ünvanını 12 gol ile elinde bulunduran van nistelrooy'un rekorunu egale etmiş olacak.
ilk yarısı sıkı geçecek maçtır. o sebeple iddaacı arkadaşlara tavsiyem ilk yarı "0", ikinci yarı "1" oynamaları.
oranı: 4,50
not: öz babandan iste bu oranı vermez.
barcelona'nın 3-1 galip geleceği karşılaşmadır. iddaa kuponlarınıza yazın, demedi demeyin.
fc barcelona'nın almasını dilediğim maç. messi 2 tane sallar diye düşünmekteydim, gollerden birisi kafayla.*
barçanın yenmesini istediğim maçtır. zira iddaa ya yatırdığım paralar attaya gidecekler.
edit: niye eksiliyon kardeşim. sana giren çıkan var mı?
(bkz: elimlen gonuş)
Herkesin keyifle izleyeceği bir maçtır. Özellikle yazlık bölgelerde barların para kazanacağı bir maçtır.
barça en az iki fark atacaktır.